Dzisiaj jest: 20 Kwietnia 2024    |    Imieniny obchodzą: Agnieszka, Teodor, Czesław

WYBORY UZUPEŁNIAJĄCE DO MŁODZIEŻOWEJ RADY WYSZKI I KAMPANIA WYBORCZA

IMG 3510

Zgodnie z Kalendarzem Wyborczym i Zarządzeniem Wójta Gminy Wyszki w dniu 10 października 2017r. odbyły się wśród uczniów klas II i III gimnazjum wybory uzupełniające do Młodzieżowej Rady Gminy Wyszki.

Spośród trzynastu kandydatów, najwięcej  ważnie oddanych głosów otrzymali i zostali wybrani radnymi: Monika Olszewska kl. III B, Aleksandra Pasińska  kl. III A, Paulina Chomicka kl. III A, Paulina Michalska kl. III A, Klaudia Puchalska kl. III A.

Gratulujemy wyboru i przypominamy, iż funkcję swą wyżej wymienione uczennice pełnić będą do końca roku szkolnego 2017/ 2018. Wtedy to, kończy się kadencja całej rady. Mamy nadzieję, że nowe radne wywiążą się ze składanych obietnic i nie zawiodą  wyborców, którzy na nich głosowali. Będą aktywnie pracować na rzecz szkoły i lokalnej społeczności.

Nad przebiegiem wyborów czuwali opiekunowie rady i Komisja Wyborcza złożona z następujących uczniów: Gabriela Angielczyk kl. III B, Karolina Karpiesiuk kl. II B, Piotr Topczewski kl. II A, Ewa Puchalska kl. III A. Uczniowie ci wydawali karty do głosowania, po okazaniu przez głosującego aktualnej legitymacji szkolnej. Z przykrością stwierdzamy, iż nadal wielu uczniów zapomniało zabrać ze sobą legitymacji. Frekwencja wyniosła 53%.  Młodzieżowa Rada działa od 2005r., wybory odbywają się w każdym roku. Uczymy demokracji w praktyce, jednak mimo wielu próśb, informacji i nauki młodzież czy z przekory, lenistwa a nawet braku odpowiedzialności obywatelskiej,  nie bierze udziału w wyborach. Dlaczego?

KAMPANIA WYBORCZA

Trwała dziesięć dni, w tym okresie kandydaci na radnych przeprowadzali kampanię wyborczą w swoich klasach i nie tylko… Każdy kandydat przygotował plakat wyborczy, w którym przedstawił siebie w jak najlepszym świetle. Zawarł w nim autoprezentację i program wyborczy, w którym miał przekonać, że to właśnie on jest najlepszy…

Do kandydowania w wyborach uzupełniających zgłosili się następujący uczniowie z klas II i III gimnazjum: Chomicka Paulina, Falkowska Karolina, Falkowski Sebastian, Górska Gabriela, Dębicka Gabriela, Krasowski Tomasz, Michalska Paulina, Młodzianowska Dominika, Olszewska Monika, Puchalska Klaudia, Pasińska Aleksandra, Sielewińska Anna, Wyszkowska Weronika.

Dziękujemy tym uczniom za wkład i zaangażowanie, ale jak to z demokracją  bywa wygrywają ci, którzy zdobędą najwięcej głosów. Niektórym zabrakło dosłownie jednego głosu, innym kilka. Dla nas opiekunów wszyscy jesteście zwycięzcami. Z ochotą, aktywnością i poświęceniem wzięliście udział w tej kampanii.

Opiekunki Młodzieżowej Rady Gminy:

Bożena Pierzchało i Anna Twarowska.

GALERIA FOTO