Dzisiaj jest: 18 Lipca 2018    |    Imieniny obchodzą: Kamil, Robert, Szymon

Diecezjalny Dzień Młodzieży

   „ Idźcie i głoście”  to hasło kolejnego spotkania młodzieży diecezji drohiczyńskiej na Kalwarii  Podlaskiej, które odbyło się 14 września  w Serpelicach.  Młodzież naszej szkoły  również uczestniczyła w tym święcie.

   Pierwszym etapem było uczestnictwo w katechezach w kościele stacyjnym. Nasz dekanat zgromadził się w kościele św. Andrzeja Boboli w Siemiatyczach. Wysłuchaliśmy ciekawej katechezy zachęcającej młodzież do „wstania z kanapy” i aktywnego zaangażowania w życie społeczne i religijne. Następnie udaliśmy się  do Serpelic, by wysłuchać koncertu Zespołu FULL POWER SPIRIT. Wykonawcy w przystępny i ciekawy sposób opowiedzieli o zagrożeniach jakie niesie ze sobą  spożywanie alkoholu, narkotyków, dopalaczy.  Młodzież wsłuchiwała się w świadectwa członków zespołu, a refreny rapowanych tekstów chętnie powtarzała. Ostatnim punktem spotkania była Msza św. pod przewodnictwem J. E. Ks. Bpa Tadeusza Pikusa. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe breloczki z hasłem spotkania.

     Wielu uczniów naszej szkoły zadeklarowało chęć powrotu do Serpelic za rok. Mamy nadzieję, że takie spotkania będą owocować w przyszłości.

                                                                                                                                  Renata Olszańska

Agnieszka Twarowska W.

                                                                                 Bożena Pierzchało

   
   
© Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach