Dzisiaj jest: 26 Maja 2018    |    Imieniny obchodzą: Filip, Paulina, Marianna

V TURNIEJ KLAS pod hasłem "Cudze chwalicie, swego nie znacie"

wiosenny turniej klas29 marca 2017 roku odbył się już po raz piąty wiosenny Turniej Klas w ramach projektu przygotowywanego przez Samorząd Uczniowski. Klasy IV-VI szkoły podstawowej i I –III gimnazjum walczyły o tytuł "Super klasy 2017" w następujących kategoriach:
1.    Symbole wielkanocne w rozmiarze XXXL.
2.    Bohaterowie naszych lektur na czerwonym dywanie.
3.    Cudze chwalicie – swego nie znacie, czyli polskie tańce narodowe na szkolnym parkiecie.
4.    Milionerzy – test wiedzy ogólnej.

Realizacji tego ogólnoszkolnego przedsięwzięcia przyświecały następujące cele:
•    wdrażanie uczniów do pracy w grupie nad realizacją konkretnych zadań w ramach projektu;
•    ukierunkowanie kreatywności uczniów na twórczą działalność w określonych kategoriach   konkursowych;
•    uświadomienie uczniom znaczenia i roli samodzielności, odpowiedzialności i współodpowiedzialności przy realizacji podejmowanych zadań;
•    uświadomienie uczniom mądrości zawartej w powiedzeniu: "z zabawy- nauka" oraz prawdy, że  każdy powinien znać, szanować elementy tradycji i kultury narodowej;
•    zainspirowanie i zachęcenie uczniów do czytania lektur i innej literatury;
•    kształcenie umiejętności prezentacji wykonanego zadania w interesujący sposób.
Każde zadanie wymagało od zespołu klasowego wykazania się kreatywnością, inwencją twórczą, pomysłowością oraz umiejętnościami pracy w grupie i "sprzedania" swojego dorobku artystycznego.
Na uwagę zasługuje fakt, że uczniowie przy współpracy i wielkim zaangażowaniu wychowawców, przygotowali wszystkie zadania na najwyższym poziomie. Prezentacje klasowego dorobku, działań, wykonanych prac we wszystkich przewidzianych  kategoriach były wręcz mistrzowskie. Dlatego też siedmioosobowa komisja stanęła przed trudnym zadaniem przyznania tytułu "Super Klasy 2017". Ostatecznie ten zaszczytny tytuł przyznano klasie IV SP i klasie II b gimnazjum. Dzięki finansowemu wsparciu ze strony dyrekcji wszyscy uczniowie z utytułowanych klas otrzymali symboliczne upominki.
Komisja uznała, że wszystkie zespoły uczniowskie zasługują na wyróżnienie, gdyż poziom prezentowanych zadań  był wyrównany i godny najwyższego uznania. Stwierdzono także, że z każdym rokiem szkolny turniej staje się ambitnym wyzwaniem dla poszczególnych klas, które z wielkim zaangażowaniem i zapałem twórczym podejmują udział w projekcie.
Atmosfera radości, zdrowej rywalizacji, a przede wszystkim dobrej i dydaktycznej zabawy towarzyszyła szkolnemu spotkaniu. Wszystkie przygotowane przez uczniów zajączki, kurczaki, pisanki zostały wyeksponowane na wystawce "Wielkanocne symbole w rozmiarze XXXL".
Już od dzisiaj z niecierpliwością czekamy kolejnej edycji Turnieju Klas i szukamy twórczych inspiracji, by za rok wcielić je w życie … i znowu zaskoczyć rywali, komisję i publiczność.


M. Porucznik

W fotogalerii przedziwne zdjęcia, zapraszamy ...

   
   
© Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach