Dzisiaj jest: 27 Kwietnia 2024    |    Imieniny obchodzą: Felicja, Teofil, Zyta

"Krzyż stał się dla nas bramą do nieba” - Szkolne Rekolekcje Wielkopostne

szrwW dniach 20 - 21 marca odbyły się szkolne rekolekcje wielkopostne. Ćwiczeniom duchowym przewodniczył ks. Tomasz Łapiński - wikariusz parafii pw. Narodzenia NMP i Św. Mikołaja w Bielsku Podlaskim.
Pierwszego dnia rekolekcji zgromadziliśmy się w  sali gimnastycznej i uczestniczyliśmy w spotkaniu z ks. Tomaszem. Rozważania dotyczyły istoty Wielkiego Postu dla każdego chrześcijanina, a  myślą przewodnią były słowa: „Krzyż stał się dla nas bramą do nieba”.

Następnie obejrzeliśmy fragment filmu pt. "Próba ognia", który uświadomił nam, jak ważny jest Bóg w relacjach międzyludzkich oraz że nie powinniśmy zbyt łatwo poddawać się trudnościom.
Drugi dzień rekolekcji rozpoczęliśmy od obejrzenia krótkiego filmu pt. "Cyrk motyli", który wprowadził nas w rozważania drogi krzyżowej. Idąc za Panem Jezusem, mogliśmy zastanowić się nad swoim życiem i postępowaniem. Nabożeństwo to przygotowało nas do sakramentu pokuty.
Zakończeniem każdego dnia rekolekcji była Msza św. w kościele św. Andrzeja  Apostoła w Wyszkach, gdzie mogliśmy  wysłuchać  nauk ks. Dariusza Kucharka skierowanych do dzieci i młodzieży z naszej szkoły.
Rekolekcje to czas szczególny, gdyż  mogliśmy wyciszyć się, odnowić przyjaźń z Bogiem i oczyścić nasze serca. Na pewno słowa, które były wypowiedziane przez rekolekcjonistów, zakiełkują i u wielu zamienią się w dobre czyny.

Renata Olszańska

Zdjęcia w fotogalerii - link