Dzisiaj jest: 26 Kwietnia 2024    |    Imieniny obchodzą: Maria, Marcelina, Marzena

Ślubuję Ci Szkoło…

ślubowanie27 października 2016r. to pamiętna data dla Pierwszoklasistów ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Wyszkach.  W tym dniu odbyło się uroczyste Ślubowanie dzieci z klasy I.
Uświetnili je swoją obecnością przybyli goście:
Wójt Gminy Wyszki p. Mariusz Korzeniewski
Dyrektor BS w Brańsku o. w Wyszkach p. Barbara Wyszkowska – Perkowska
Inspektor do spraw oświaty w urzędzie gminy p. Agnieszka Piotrowska
Ks. Marcin Łyczewski
Dyrekcja szkoły, grono pedagogiczne, uczniowie i dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz rodzice uczniów klasy I.

Po krótkim powitaniu pierwszacy zachęceni przez kolegę i koleżanki z klasy IV, zaprezentowali przygotowane wiersze i piosenki. Zrobili to znakomicie, a tym samym udowodnili że, wiele już potrafią. Następnie po wprowadzeniu pocztu i odśpiewaniu hymnu narodowego i hymnu szkoły odbyło się uroczyste Ślubowanie. W kolejnej części Dyrektor szkoły p. Jan Falkowski dokonał aktu „pasowania na ucznia”, po czym pani Wicedyrektor Marta Warpechowska wręczyła dzieciom pamiątkowe dyplomy. Dopełnieniem ceremonii była modlitwa, błogosławieństwo i poświęcenie plecaków przez księdza Marcina Łyczewskiego. Przedstawiciele klasy pierwszej złożyli też kwiaty i znicze przy pomniku patrona. Nie obyło się również bez krótkich otrzęsin przygotowanych przez Samorząd Uczniowski.  Na zakończenie części oficjalnej zaproszeni goście mieli dla pierwszaków wiele ciepłych słów i prezentów.
Następnie w imieniu rodziców głos zabrała p. Monika Gromada, podziękowała wszystkim za obecność na uroczystości, do dzieci zaś skierowała życzenia, zgromadzonych gości zaprosiła na wspólne świętowanie przy ciepłej herbatce.

Wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia tej uroczystości serdecznie dziękuję. Szczególne słowa podziękowania kieruję w stronę rodziców.

Bożena Trzeszczkowska

Zaparszamy do fotogalerii - link