Dzisiaj jest: 8 Grudnia 2023    |    Imieniny obchodzą: Maria, Wirginia, Wirgiliusz

Dzień Osób Niepełnosprawnych

aaaaaaaaaaplakat na czołówke3 grudnia na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Święto zostało ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych w 1992 roku na zakończenie Dekady Osób Niepełnosprawnych. Ma ono na celu zwrócenie szczególnej uwagi na prawa osób z niepełnosprawnościami, upowszechnianie idei tolerancji, otwartości i szacunku dla inności, a także ukazanie korzyści płynących z pełnej integracji osób niepełnosprawnych w życiu, społecznym, gospodarczym i kulturalnym.

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych jest doskonałą okazją by zwrócić uwagę na problemy osób niepełnosprawnych. Zachęcamy do budowania właściwych relacji oraz kształtowania postawy tolerancji, zrozumienie z jakimi trudnościami spotykają się osoby niepełnosprawne na co dzień.  Budujmy świadomość, że należy szanować każdego człowieka niezależnie od jego sprawności, a także pamiętajmy, że wszyscy jednakowo odczuwamy emocje i potrzebujemy akceptacji drugiego człowieka.

Magdalena Tomkiel - Pedagog szkolny
ZDJĘCIA                                                                                                  Jolanta Kryńska - Nauczyciele współorganizujący


https://www.youtube.com/watch?v=RUbAzv_SeRc
– niepełnosprawność intelektualna/autyzm

https://www.youtube.com/watch?v=4Y01f08_syw
– niepełnosprawność wzrokowa

https://www.youtube.com/watch?v=je0RXUkQ7HA
– niepełnosprawność słuchowa

https://www.youtube.com/watch?v=90YGkSe-Cro
– niepełnosprawność ruchowa

   
© Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach