Dzisiaj jest: 2 Października 2023    |    Imieniny obchodzą:

Światowy Dzień Pszczół

zdjęcie na czołówkePodkreślenie znaczenia owadów dla pozyskiwania żywności oraz zwrócenie uwagi na występujące wobec nich liczne zagrożenia we współczesnym świecie.

Uczniowie klasy I, II i III odwiedzili tego dnia bibliotekę szkolną. Podczas zajęć obejrzeli film edukacyjny opowiadający o życiu i pracy pszczół oraz słuchali opowiadania Jakuba Tylmana p.t. „Gaja w opałach”, które uświadomiło dzieciom, że wszyscy odpowiadamy za nasz świat i jego przyszłość, że ekologia to konieczność, a nie moda. Dzieci dowiedziały się, w jaki sposób pszczoły zapylają kwiaty oraz poznały sposoby dzięki którym możemy pomóc tym pożytecznym owadom. Nie zabrakło też zabaw ruchowych oraz gimnastyki dla języka.

Przedszkolaki również uczestniczyły w zajęciach tematycznych związanych
z pszczołami. Dzieci wykonały prace plastyczne oraz uczestniczyły w zabawach ruchowo – naśladowczych. Obchody Dnia pszczoły poszerzyły wiedzę naszych uczniów o otaczającym świecie a dodatkowo przyniosły wiele radości wszystkim uczestnikom zajęć.

Filmy edukacyjne, które wzbogacają wiedzę na temat pszczół:

https://www.youtube.com/watch?v=LMLSxZJTNnE&t=95s

https://www.youtube.com/watch?v=PX8JKShqt9c

https://www.youtube.com/watch?v=exknqkNNFGg&t=6s

Agnieszka Twarowska

   ZDJĘCIA                                                                                          Magdalena Tomkiel

Joanna Kuderska – Jakonczuk

   
© Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach