Dzisiaj jest: 11 Grudnia 2023    |    Imieniny obchodzą: Waldemar, Damazy

Moje życie, moja przyszłość.

zdjecie na czołówkęProfilaktyka uzależnień we współpracy z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Wyszkach oraz Powiatową Komendą Policji w Bielsku Podlaskim .

Profilaktykę rozumie się jako proces wspierający zdrowie psychiczne i fizyczne poprzez pomoc i towarzyszenie uczniowi w zdobywaniu wiedzy o zagrożeniach dla zdrowia oraz w nabywaniu umiejętności przeciwdziałania tym zagrożeniom. W związku ze zwiększającymi się potrzebami przeciwdziałania zjawiskom zagrażającym zdrowiu i bezpieczeństwu dzieci istnieje konieczność podejmowania różnorodnych działań profilaktycznych. Dlatego przy współpracy z Powiatową Komendą Policji w Bielsku Podlaskim zorganizowany został Quiz wiedzy na temat uzależnień oraz zachowań ryzykownych. Pani policjant Natalia Niemczynowicz w krótkich pogadankach przypomniała poszczególne zagadnienia dotyczące zagrożeń, a następnie przeprowadziła test. Ta forma przyswajania wiedzy bardzo się uczniom spodobała, dodatkowo dzięki współpracy z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych uczniowie z największą liczbą punktów otrzymali nagrody. Serdecznie gratulujemy Aleksandrze Danilczuk z klasy VIIA, Karolowi Pierzchało z klasy VII B oraz Małgorzacie Falkowskiej z klasy VIII za szybkie i trafne udzielanie odpowiedzi. Mamy nadzieje, że zdobyta widza pomoże uczestnikom quizu w podejmowaniu dobrych decyzji, które będą miały wpływ na lepszą przyszłość.

Zdjęcia                                                                                          Magdalena Tomkiel - pedagog

   
© Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach