Dzisiaj jest: 11 Grudnia 2023    |    Imieniny obchodzą: Waldemar, Damazy

Bezpieczna droga do szkoły - spotkanie z policjantem.

32

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

We wrześniu w Naszej szkole odbyło się spotkanie profilaktyczno-edukacyjne dla klas I – III z sierżantem Natalią Niemczynowicz z Komendy Powiatowej Policji w Bielsku Podlaskim. Tematem pogadanki była „Bezpieczna droga do szkoły”.

1Pani policjant przypomniała zasady bezpiecznego poruszania się po drodze w przypadku, kiedy nie ma chodnika lub pobocza, prawidłowego przekraczania jezdni, zachowania w miejscach oczekiwania na przyjazd autobusów. Podkreśliła także, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych na odzieży czy plecakach, zwłaszcza pozmroku.Przestrzegała najmłodszych przed zabawami w pobliżu jezdni.

Uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, zadawali wiele pytań dotyczących bezpieczeństwa. Wykazywali się również dobrą znajomością zasad przechodzenia przez jezdnię, jak również znaków drogowych.

Takie spotkania to ciekawa forma przyswajania i utrwalania wiedzy o bezpieczeństwie. Mamy nadzieję, że wiedza teoretyczna, jaką uczniowie mieli okazję sobie przypomnieć, znajdzie zastosowanie w praktyce.

Pedagog szkolny, M. Tomkiel

   
© Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach