Dzisiaj jest: 2 Października 2023    |    Imieniny obchodzą:

Konkurs Ładnego Pisania rozstrzygnięty!

W  czasach komputerów, e-maili i sms-ów coraz bardziej zanika pisanie odręczne. Wśród młodzieży ten sposób komunikacji uważany jest wręcz za przestarzały. Coraz częściej młodzież ma problemy z poprawnym pisaniem we własnym języku.

Badania naukowe potwierdzają, że ci którzy pracują nad charakterem swojego pisma wzmacniają umiejętność koncentracji, są bardziej kreatywni i osiągają lepsze wyniki w nauce. Stąd pomysł zorganizowania Konkursu Ładnego Pisania, którego celem było:

  •  motywowanie do pracy nad własnym charakterem pisma,
  • doskonalenie umiejętności kształtnego, proporcjonalnego, czytelnego i estetycznego pisania,
  • zachęcenie młodych osób do odręcznego pisania oraz przestrzegania zasad poprawności gramatycznej  i ortograficznej,
  • kształtowanie charakteru – wyrabianie cierpliwości, dokładności i spokoju,
  •          propagowanie twórczości wybranych twórców.

 

Uczestnicy pisali odręcznie dowolną techniką na papierze tekst zawierający co najmniej 8 wersów, pochodzący z utworów A. Mickiewicza, J. Słowackiego, J. Kochanowskiego, I. Krasickiego. Prace mogły zawierać autorskie ilustracje, ornamenty i ozdobniki. Spośród 27 prac  komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców:

·         klasy IV – VI

-Zuzanna Warpechowska, kl. IV

- Otylia Miluska, kl. Vb

- Zuzanna Trzeszczkowska, kl. Vb

     

·     

klasy VII – VIII

- Ewelina Trzeszczkowska, kl. VIII

- Kinga Warpechowska, kl. VIII

   

Wszyscy uczestnicy konkursu zasłużyli na nagrody, gdyż poziom był bardzo wyrównany. GRATULUJEMY!

Marta Warpechowska

Katarzyna Kristosiuk

Agnieszka Twarowska

 

   
© Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach