Dzisiaj jest: 24 Września 2023    |    Imieniny obchodzą: Dora, Gerard, Teodor

Dzień Piegów w naszej bibliotece

piegi 119 CopyDzień Piegów to święto radosne i uśmiechnięte, i bardzo książkowe, bo wielu bohaterów literackich jest obdarzonych piegami. Mają je Pippi, Pan Kleks, Ania z Zielonego Wzgórza czy Merida Waleczna… Pierwszego marca – wedle Kalendarza Świąt Nietypowych – mają własny dzień!

Z okazji Dnia Piegów, goszczące w bibliotece dzieci szukały odpowiedzi na pytania: skąd właściwie biorą się brązowe kropki na skórze, dlaczego niektórzy się ich wstydzą i czy to powód by … być nieszczęśliwym?

Na początku spotkania dzieci wszczęły poszukiwania kolorowych liter ukrytych w bibliotece i układały z nich hasło dzisiejszych zajęć. Nie mogło zabraknąć też najważniejszego elementu, a mianowicie bajki terapeutycznej pt. ,,Mała biedronka”, która to utwierdziła małych słuchaczy w przekonaniu, że PIEGI to nic złego, lecz to coś wyjątkowego.

 

 

W bibliotece wystawiono książki przedstawiające piegowatych bohaterów oraz przygotowano ich wizerunki na gazetce. Dzieci poznały: najsłynniejszego nauczyciela Ambrożego Kleksa, szaloną Pippi Langstrumpf, rudowłosą Anię z Zielonego Wzgórza, Rona Weasley’a - najlepszego przyjaciela Harrego Pottera,pewnego pechowca szóstoklasistę Marka Piegusa bohatera książek Edmunda Niziurskiego oraz Tomka Sawyer’a, którego losy poznajemy w książce Marka Twaina. Uczniowie wykonywali też żyrafy, których ciało pokryte jest łatkami.

Dzieci, oprócz wspaniałej zabawy dowiedziały się, że piegi to nic wstydliwego, a może nawet coś wyjątkowego, dodającego uroku, że wygląd nie jest najważniejszy, ale to, kim jesteśmy. Każdy z uczestników zajęć został także posiadaczem kolorowych piegów.

ZDJĘCIA                                                                                   Agnieszka Twarowska

   
© Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach