Dzisiaj jest: 2 Października 2023    |    Imieniny obchodzą:

Walentynki w bibliotece: escape room i nie tylko…

IMG 20220214 121747 CopyWszystkim nam dobrze jest znana data 14 lutego, czyli walentynki. To święto miłości i przyjaźni, którego patronem jest św. Walenty. Przez cały poniedziałkowy dzień można było odwiedzić naszą szkolną bibliotekę i spędzić przyjemnie czas w walentynkowej scenerii. We współpracy z panią logopedką Joanną Kuderską-Jakonczuk w bibliotece przygotowano wiele atrakcji, na które dzieci czekały już od samego rana.

Zabawy, które zaproponowaliśmy w tym dniu to: „Kółko i krzyżyk” a u nas „Kółko i serduszko”to najpopularniejsza od wielu lat gra strategiczna, która zachwyca swoją prostotą i cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Jak co roku z okazji walentynek w szkole przez prawie tydzień działała „poczta walentynkowa‘’ organizowana przez Samorząd Uczniowski. W bibliotece została wystawiona skrzynka, do której można było wrzucić samodzielnie wykonaną walentynkę i przesłać w ten sposób wyrazy sympatii i przyjaźni ulubionej koleżance, koledze a nawet ulubionej Pani. Tego dnia czytelnicy mogli wziąć udział w zabawie „Wyturlaj swoją Walentynkę”, która polegała na stworzeniu niepowtarzalnego portretu swojej walentynki. To była wspaniała zabawa, pełna humoru i śmiechu. Można było również zrobić sobie zdjęcie w walentynkowej fotobudce.

Na tym jednak nie koniec. Tego dnia zaprosiliśmy również uczniów do walentynkowego escape roomu czyli pokoju zagadek. Uczestnicy czyli uczniowie klas III i IV musieli zmierzyć się z różnymi zagadkami, aby otworzyć szyfr i dostać się do nagrody- niespodzianki. Ćwicząc logiczne myślenie i wykazując się sprytem i pomysłowością rozwiązywali kolejne zadania. Za pomocą alfabetu Morse’a odczytali list od św. Walentego. Kolejnym etapem zabawy było odnalezienie rozmieszczonych w bibliotece serduszek z napisem „kocham cię” w różnych językach i wybranie tych, które dotyczyły państw europejskich. Kolejne zadanie z amorkami wywołało wiele emocji. Uczniowie skanowali kody QR, które doprowadziły ich do liczb, które otwierały tajemniczą skrzynkę z niespodzianką.

Uśmiechów i radości tego dnia było wiele. Wszystkim czytelnikom życzymy uśmiechu, radości i cudownych przyjaciół nie tylko w Walentynki.

ZDJĘCIA                                                                   Agnieszka Twarowska

   
© Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach