Dzisiaj jest: 26 Maja 2024    |    Imieniny obchodzą: Filip, Paulina, Marianna

Święto w bibliotece szkolnej!

bibliotekaWtorek 28 października 2014 r. był dniem szczególnym w naszej bibliotece. Obchodziliśmy bowiem po raz pierwszy Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych.

Nie do przecenienia jest rola, jaką w wychowaniu i rozwoju człowieka i to już od najmłodszych lat, odgrywa kontakt z książką, rozwijając wrażliwość i wpływając na rozwój intelektualny młodego słuchacza i czytelnika. Rozumiejąc to i doceniając, obchody naszego święta połączyliśmy z głośnym czytaniemw ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”, w której uczestniczymy od 4 lat.

 Z okazji święta przygotowaliśmy naszym uczniom wiele atrakcji:

1. Spotkanie z uczniami klas I-III – pan dyrektor i pani wicedyrektor oraz dzieci wraz ze swoimi wychowawczyniami przyszły do naszej biblioteki aby posłuchać książki Czesława Centkiewicza p.t. „Zaczarowana zagroda”, której fragment czytała mama jednego z naszych uczniów- pani Beata Seliwanów. Głównym punktem spotkania był tort oraz babeczki, którymi poczęstowani byli wszyscy zaproszeni.

2. Gazetka i wystawka – przygotowano gazetkę z okazji 110 rocznicy urodzin Czesława Centkiewicza oraz wystawkę książek, które napisał.

3. Słodki dzień – wszyscy czytelnicy, którzy w tym dniu odwiedzili bibliotekę i wypożyczyli książkę zostali poczęstowani cukierkami.

4. Moja niezwykła książka – każdy uczeń mógł na specjalnie przygotowanej tablicy wpisać tytuł swojej ulubionej książki i tym samym  polecić ją swoim kolegom i koleżankom.

5. Konkursy – ogłoszono 2 konkursy:

- konkurs literacki „Moja niezwykła książka” – adresowany do uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej oraz I - III gimnazjum

- konkurs plastyczny „Zaczarowana zagroda” - dla uczniów klas I-III szkoły podstawowej

Święto biblioteki szkolnej było okazją do podziękowania wszystkim czytelnikom, bez których biblioteka nie mogłaby istnieć oraz Dyrekcji i Nauczycielom za wspieranie wszelkich działań podejmowanych przez bibliotekę na rzecz pracy dydaktycznej i wychowawczej szkoły.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nas w tym dniu.

Agnieszka Twarowska- nauczyciel bibliotekarz

Katarzyna Kristosiuk- pedagog szkolny

   
© Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach