Dzisiaj jest: 16 Kwietnia 2024    |    Imieniny obchodzą: Julia, Erwina, Benedykt

Franklin i przepis na dobre korzystanie z Internetu

Pamiętaj - zastanów się zanim coś zrobisz, bo jesteś odpowiedzialny za każdy swój czyn!!!

Wiemy, że bardzo trudno jest w dobie Internetu przebić się z klasyczną książką, jednak każda forma przyswajania literatury jest właściwa, a zatem 10 marca 2014r. zaprosiliśmy dzieci z klas I-III do biblioteki szkolnej na spotkanie promujące czytelnictwo oraz rozsądne korzystanie z Internet i komputera w ramach ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom”.

Tym razem na spotkanie z dziećmi przybyli przedstawiciele policji z Komendy Powiatowej w Bielsku Podlaskim, którzy przeczytali dzieciom bajkę „Franklin i komputer” oraz przeprowadzili pogadankę podczas której podkreślili, że Internet jest jedną z wielu form komunikacji i obok całej gamy pozytywnych zastosowań wiążą się z nim także pewne niebezpieczeństwa. Szczególną uwagę zwrócili na kontakty i spotkania z osobami nieznajomymi poznanymi w sieci oraz zamieszczanie wulgarnych komentarzy na portalach społecznościowych. Przypomnieli także o przestrzeganiu „Netykiety”, czyli zbioru zasad przyzwoitego zachowywania się w Internecie.

Uczniowie chętnie słuchali i odpowiadali na pytania. Wykazali się też sporą wiedzą na temat bezpieczeństwa w sieci.

Katarzyna Kristosiuk

Agnieszka Twarowska

 

     

 

   
© Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach