Dzisiaj jest: 26 Maja 2024    |    Imieniny obchodzą: Filip, Paulina, Marianna

Dzień Życzliwości - po prostu uśmiechnij się!

Dzień Życzliwości – po prostu uśmiechnij się!

„Jest taka piękna kraina,
Gdzie dzień się uśmiechem zaczyna.
Kiedy staniemy tak naprzeciw siebie,
Ty uśmiechnij się do mnie a ja do Ciebie".
 

 

..i taki powinien być każdy zwyczajny dzień. Wtedy w pewien sposób byłby niezwykły. 21 listopada w naszej szkole obchodzony był po raz pierwszy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Od rana nastrój w naszej szkole był pozytywnie zakręcony, wszyscy wchodzący do szkoły otrzymywali na powitanie naklejki z wesołym uśmiechem, które miały nam przypominać o idei ludzkiej serdeczności i wywołać życzliwy uśmiech u innych.

Korytarze szkolne i biblioteka udekorowane były kolorowymi napisami zachęcającymi do okazywania sobie wzajemnej sympatii. Dzień ten bogaty był w wiele atrakcji przygotowanych przez uczennice i uczniów z klasy Ia pod kierunkiem pań: Agnieszki Twarowskiej i Katarzyny Kristosiuk. W tym miejscu pragniemy podziękować młodzieży za tak aktywne włączenia się w organizację tego dnia.

Każdy uczeń odwiedzający w tym dniu bibliotekę szkolną po wypożyczeniu książki mógł samodzielnie przyozdobić balonik wesołym uśmiechem i zabrać go ze sobą. Każdy czytelnik mógł również na przygotowanym w czytelni plakacie wypisywać imiona swoich ulubionych „ życzliwych” bohaterów.

Na korytarzu obok biblioteki pojawiła się gazetka z napisem „Tablica życzliwości”. Wielu uczniów skorzystało z możliwości i napisało miłe słowa, życzenia i pozdrowienia skierowane do swoich kolegów i koleżanek.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się też rysowanie uśmiechniętych autoportretów na „najdłuższym papierze świata” oraz konkurs„Wszystkie cytrynkimająuśmiechnięte minki”. Zadaniem chętnych osób było zjedzenie ćwiartki cytryny z szerokim uśmiechem, założenie śmiesznych okularów i zrobienie zdjęcia.Uhuhu, było naprawdę wesoło!

Wielu uczniów przyłączyło się też do świętowania ubierając tego dnia na siebie coś żółtego. Byli oni zwolnieni w tym dniu z odpytywania.

Wielu osobom podobała się idea tego dnia i już rodzą się pomysły na przyszłość. Teraz tylko warto przyglądać się każdemu następnemu porankowi...czy będzie równie fajny? 

Agnieszka Twarowska- nauczyciel bibliotekarz

Katarzyna Kristosiuk- pedagog szkolny

Zdjęcia w fotogalerii - link

   
© Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach