Dzisiaj jest: 26 Maja 2024    |    Imieniny obchodzą: Filip, Paulina, Marianna

Pasowanie na czytelnika 2013/2014

pierwszakiPasowanie uczniów kl. I na czytelników biblioteki szkolnej na stałe wpisało się do kalendarza uroczystości bibliotecznych. Pierwsze spotkanie z biblioteką szkolną to wyjątkowa uroczystość, a pierwsza wypożyczona książka powinna być na długo zapamiętana. Dlatego 10 października 2013r. starsze koleżanki i koledzy z klasy VI zaprosili swoich młodszych kolegów w „podróż pociągiem” do krainy książki – do biblioteki szkolnej. Po drodze dzieci napotkały kilka przeszkód i aby dojechać do celu musiały je pokonać.

Te przeszkody to zagadki literackie, które przygotowali bohaterowie znanych i lubianych baśni: Baba Jaga, Kopciuszek, Kot w Butach, Śpiąca Królewna i Czerwony Kapturek. Pierwszoklasiści świetnie sobie z nimi poradzili. W bibliotece czekała na nich Wróżka, która zachęcała do czytania i Książka, która przedstawiła dzieciom swoje prośby.

Następnie skupione i poważne pierwszaki w obecności pani dyrektor Marty Warpechowskiej złożyły przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki i uroczyście zostały pasowane na czytelników biblioteki. Pani dyrektor pogratulowała wszystkim uczniom i życzyła wspaniałych przygód w świecie książek.

Na zakończenie nowi czytelnicy pożegnali bajkowych bohaterów, a potem wypożyczyli swoje pierwsze książeczki. Na pamiątkę tego wydarzenia dzieci otrzymały dyplomy oraz pamiątkowe zakładki do książek. Pierwszoklasiści otrzymali także list do rodziców propagujący głośne czytanie. Spotkanie zakończyliśmy wspólnym zdjęciem. Dla naszych najmłodszych czytelników ten dzień był pełen wrażeń i mam nadzieję, że przeżycia związane z uroczystością na długo zostaną w ich pamięci.

Życzę nowym czytelnikom sukcesów w czytaniu!

Agnieszka Twarowska

   
© Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach