Dzisiaj jest: 28 Maja 2023    |    Imieniny obchodzą: Augustyn, Jaromir, Wilhelm

XII Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

przedszkolakiW Polsce „Dzień Głośnego Czytania” ma już 12-letnią tradycję. Został ogłoszony w 2001 r. z inicjatywy Polskiej Izby Książki i stał się kolejną okazją do podkreślenia licznych zalet głośnego czytania, choćby takich jak rozwijanie wyobraźni, budowanie więzi między rodzicem i dzieckiem, stymulowanie rozwoju czy wzbogacanie słownictwa.

2 października 2013 r. w szkolnej bibliotece odbyło się głośne czytanie dla dzieci w ramach akcji ”Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania”, w której biblioteka bierze udział po raz czwarty. Uczestnikami spotkania a zarazem wspaniałymi słuchaczami były dzieci         z klasy I, II i III, które z dużym zainteresowaniem wysłuchały bajki Janiny Porazińskiej „Przyjacielska pomoc”, którą czytały uczennice naszego gimnazjum: Ola, Marta i Marta. Podczas pobytu w bibliotece dzieci śpiewały piosenkę „Poczytaj mi tato, poczytaj mi mamo”, otrzymały ulotki zachęcające rodziców do głośnego czytania swoim pociechom.

Na zakończenie wspólnej przygody z książką dzieci obdarowane zostały słodyczami, które osłodziły wspólne spotkanie i pozostawiły słodkie wspomnienia z biblioteki.

Agnieszka Twarowska

   
© Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach