Dzisiaj jest: 26 Czerwca 2024    |    Imieniny obchodzą: Paulina, Jan, Paweł

Dzień głośnego czytania i warsztaty kulinarne dla przedszkolaków

W bibliotece Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach 7 marca 2013 r., odbył się jak co roku, „Dzień Głośnego Czytania” tym razem połączony z wielkim pieczeniem Babeczek z Delectą. Jest to znakomita okazja do promocji czytelnictwa wśród dzieci przez zabawę i wspólne zajęcia praktyczne. Uczestnikami warsztatów kulinarnych pod hasłem „Babeczka z pudełeczka” były przedszkolaki z grupy 0a, 0b i 0c.

 Rok 2013 należy do poety Juliana Tuwima, dlatego wspólną zabawę rozpoczęliśmy od głośnego czytania jego wierszy. Paulina Wyszomirska, uczennica należąca do Koła Przyjaciół Biblioteki zapoznała dzieci z takimi wierszami, jak: „Lokomotywa”, „Okulary” i „Bambo”. Potem nadszedł czas, aby dzieci założyły fartuszki, przygotowane  papierowe czapki i zabrały się do pracy. Pod czujnym okiem bibliotekarki Agnieszki Twarowskiej i pedagoga szkolnego Katarzyny Kristosiuk wkładały do miski potrzebne produkty, mieszały i nakładały ciasto do foremek. Gdy babeczki były gotowe zostały umieszczone na blachach i zaniesione do kuchni, gdzie piekły się pod czujnym okiem pań. Czas dzielący nas od degustacji wypełnialiśmy kolorowaniem mandali z narysowanymi w centralnym miejscu babeczkami.

Następnie odbyła się wspólna degustacja babeczek. Dzieci zgodnie stwierdziły, iż były przepyszne. Wyraziły chęć, aby podobne zajęcia odbyły się raz jeszcze.

Wspólna praca w kuchni to wspaniała zabawa, a samodzielnie wykonane wypieki smakują, jak żadne inne.

 

Agnieszka Twarowska

Katarzyna Kristosiuk

   
© Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach