Dzisiaj jest: 8 Grudnia 2023    |    Imieniny obchodzą: Maria, Wirginia, Wirgiliusz

Grudniowo, wesoło i świątecznie w bibliotece

Grudzień to magiczny miesiąc, a Boże Narodzenie to najpiękniejszy czas w roku, który spędzamy w gronie przyjaciół i rodziny. W bibliotece szkolnej przy lekturze świątecznych opowiadań, zabaw i konkursów uczniowie wkroczyli w wyjątkowy czas oczekiwania na zbliżające się święta. Odpowiedni wystrój biblioteki i dekoracje tworzyły radosny, świąteczny klimat.

Rozpoczęliśmy od poznania historii Mikołaja, biskupa Miry Licyjskiej, który ze względu na przypisywane mu uczynki został pierwowzorem postaci rozdającej dzieciom prezenty.  A jeżeli o prezentach mowa to dzieci, które podczas przerw między lekcjami odwiedzały bibliotekę, miały możliwość rysowania na dużym kartonie podarków, jakie chciałyby dostać od Mikołaja.

Nie mogło zabraknąć też świątecznych konkursów: dzieci z klas I-III zmagały się z wykreślanką świąteczną, uczniowie starsi natomiast rozwiązywali krzyżówkę „Reniferów cała zgraja ciągnie sanie Mikołaja”

 Kolejną atrakcją była świąteczna fotobudka, która spodobała się nie tylko uczniom, ale też nauczycielom. Wszyscy chętnie robili sobie zabawne świąteczne zdjęcia.

W ostatnim tygodniu grudnia w ciepły i świąteczny nastrój wprowadziło dzieci przeczytane przez Emilkę i Wiktorię opowiadanie „Ale prezent!” E. Stadtmuller, w którym zziębnięta papużka znajduje nowy dom. Odbył się też konkurs „Choinkowi goście”, a zadaniem uczestników było rozpoznanie bohaterów książek (bajek), których wizerunki zostały zawieszone na choince. Każda poprawna odpowiedź była nagradzana.

Wspólnie spędzone chwile na pewno pozostaną w naszej pamięci. A wszystkim naszym Czytelnikom składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia, chwili relaksu z ciekawą książką oraz samych szczęśliwych dni w nadchodzącym 2020 roku, również tych spędzonych w szkolnej bibliotece.

Agnieszka Twarowska

   
© Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach