Dzisiaj jest: 2 Października 2023    |    Imieniny obchodzą:

„Nie obejdzie się bez misia”- Dzień Misia w bibliotece

Kolorowy, bury, mały, duży w kubraczku lub bez... każdy z nas miał lub ma swojego ulubionego misia. 25 listopada swoje święto obchodzi ta najmilsza zabawka i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. W bibliotece szkolnej przygotowano na ten dzień mnóstwo atrakcji. Specjalnie przygotowane na tę okazję dekoracje podkreśliły charakter tego święta.Dużym zainteresowaniem cieszyła się wystawa książek o misiach i niedźwiedziach – zarówno dla najmłodszych, jak i nieco starszych czytelników. Wszystkie prezentowane książki pochodzą ze zbiorów naszej biblioteki. Uczniowie poznali najsłynniejsze misieznane z książek i filmów, o których  informacje można było przeczytać na umieszczonej w bibliotece gazetce.

Nie zabrakło również słodkości, na co dzieci zawsze czekają. Każdy, kto przyszedł tego dnia do biblioteki ze swoim pluszowym misiem i wypożyczył książkę, otrzymał słodką niespodziankę.

Wiele radości sprawiło także ozdabianie misia w rozmiarze maxi oraz układanie jego postaci z wyciętych przez dzieci elementów. Nie mogło też zabraknąć konkursu o misiach.

Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”, jak pisała H. Bechlerowa.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy nas odwiedzili. Cieszymy się, że przygotowane dla Was atrakcje wzbudzają radość i chęć przybycia do naszej biblioteki.  Dziękujemy! 

Agnieszka Twarowska

GALERIA

 

   
© Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach