Dzisiaj jest: 2 Października 2023    |    Imieniny obchodzą:

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych 2019

Jak co roku październik był miesiącem, w którym biblioteka zaprosiła wszystkich uczniów szkoły do obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, którego tegoroczne hasło brzmiało: „Wyobraź sobie…”. Celem corocznej akcji jest promocja biblioteki szkolnej i jej działań, zaakcentowanie święta bibliotek, propagowanie zainteresowania książką, integracja środowiska szkolnego, zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych.

Świętowanie rozpoczęliśmy od przygotowania gazetki informującej o święcie, oraz udekorowania biblioteki. Na korytarzach szkoły pojawiły się plakaty informujące o zaplanowanych wydarzeniach, które odbywać się będą w tym miesiącu.

            W ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych przygotowaliśmy następujące działania:

- konkurs - krzyżówka „Spotkanie z biblioteką” skierowany do uczniów klas IV – VIII,

 - konkurs – krzyżówka „Bohaterowie książek” skierowany do uczniów kl. I-III,

- Kiermasz Taniej Książki – to jedna z akcji promujących czytelnictwo, w ramach której chętni mogli zakupić książki do czytania w promocyjnych cenach. A tematyka książek była różnorodna. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Dla młodszych bajki, zagadki, malowanki, a dla starszych lektury, powieści fantastyczne, itp.,

- układanie bajkowych puzzli podczas przerw między lekcjami,

- warsztaty kreatywnego tworzenia zakładek,

- "Dzień  bajkowej postaci" – 24  października – każdy, kto tego dnia odwiedził bibliotekę, wypożyczył książkę i podał hasło MMBSz, otrzymał słodką niespodziankę,

- wystawka nowości książkowych,

- „Jesienne liście”- na korytarzu jesienny wiatr rozwiał kolorowe liście. Na każdym liściu widniał wyraz „książka” w różnych językach świata. Zadaniem uczniów było odgadnięcie, jaki to język. Liście z odpowiedziami były wrzucane do pudełka znajdującego się w bibliotece.

Wszystkie konkursy zakończyły się losowaniem prawidłowej odpowiedzi z wyłonieniem zwycięzcy i wręczeniem nagród.

Wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy wzięli udział w naszym święcie serdecznie dziękujemy! Kolejne świętowanie znów w październiku, za rok, na które zapraszamy!

nauczyciel biliotekarz

GALERIA                                                                                                                                                                                                                                                                  Agnieszka Twarowska

   
© Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach