Dzisiaj jest: 11 Grudnia 2023    |    Imieniny obchodzą: Waldemar, Damazy

Digital Youth Forum – czyli młodzi ludzie o kreatywnym wykorzystaniu internetu i nowych technologii

 Dnia 23 maja 2019r. uczniowie klasy siódmej uczestniczyli w konferencjI on-line  Digital Youth Forum-  JESTEŚMY WOLNI. MAMY WYBÓR. WYBIERAMY KREATYWNOŚĆ I POZYTYWNE DZIAŁANIE. EKSPLORUJEMY, TWORZYMY, DZIELIMY SIĘ. WALCZYMY O TO CO DLA NAS WAŻNE.

Digital Youth Forum (DYF) to jednodniowe forum dla młodzieży na temat kreatywnego wykorzystania nowych technologii i bezpieczeństwa online organizowane przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę wraz z licznymi partnerami: Ministerstwo Cyfryzacji, Ministerstwo Edukacji Narodowej, Rzecznik Praw Obywatelskich, Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy oraz Polski Komitet UNESCO.

Na wstępie pani Ewa Dziemidowicz z Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, koordynatorka DYF powiedziała : Proponujemy młodzieży coś więcej niż rozmowę o zagrożeniach i zasadach bezpieczeństwa. Pokazujemy, że mają wybór – zamiast być biernymi konsumentami, mogą nowe technologie wykorzystywać w kreatywny i pozytywny sposób, podejmując działania, które mają realny wpływ na otaczającą ich rzeczywistość. Nie da się tego zrobić lepiej niż odwołując się do pozytywnych doświadczeń ich samych oraz ich rówieśników

Podczas spotkania podjęto z uczniami tematykę zagrożeń internetowych, w tym cyberprzemocy. Uczniowie zostali zachęceni do udziału w projekcie Fundacji Orange „jestnaswiecej”, celem którego jest okazanie sprzeciwu wobec hejtu i solidarność z jego ofiarami.

Wszyscy uczniowie naszej szkoły niezwłocznie założyli pomarańczową sznurówkę i zrobili pamiątkowe zdjęcia na znak przyłączenia się do akcji.

Katarzyna Kristosiuk

Agnieszka Twarowska

   
© Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach