Dzisiaj jest: 11 Grudnia 2023    |    Imieniny obchodzą: Waldemar, Damazy

Dzień czekolady - najsłodsze święto w roku!

     Chociaż Dzień czekolady przypada 12 kwietnia, to w naszej bibliotece świętowaliśmy najsłodszy dzień w roku trzy dni wcześniej ze względu na przypadające tego dnia egzaminy gimnazjalne. We wtorek na czytelników czekała okolicznościowa gazetka oraz test „Co wiesz o czekoladzie?” dla chcących sprawdzić swoją wiedzę o tym przysmaku. Najwięcej trafnych odpowiedzi udzielili:

 

- Kacper Kamiński, kl. VII

- Kornelia Angielczyk, kl. VII

- Patrycja Miluska, kl. II.

     Odbył się też słodki konkurs „Czekoladek bez liku mamy w słoiku, policz, ile ich jest drogi Czytelniku, który wzbudził ogromne emocje podczas naszych wcześniejszych spotkań! Ilość znajdujących się w słoiku czekoladowych jajek (a było ich 123 ) prawidłowo oszacował:

- Daniel Sawoniuk, kl. IIIa

 

Oczywiście na zwycięzców czekały czekoladowe nagrody. Były również czekoladowe wypożyczenia. Czytelnicy, którzy w tym dniu odwiedzili bibliotekę i wypożyczyli książkę, mogli w nagrodę rozkoszować się  smakiem rozpływającej się w ustach czekolady.

Szczególne podziękowania dla uczennic: Wiktorii Olszańskiej i Gabrysi Trzeszczkowskiej za zaangażowanie w organizację tego dnia.

      W bibliotece szkolnej było pysznie i wesoło. Szkoda, że taki dzień zdarza się tylko raz do roku. Już teraz wszyscy z niecierpliwością czekamy na przyszłoroczny Dzień Czekolady! Do zobaczenia!

A. Twarowska

   
© Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach