Dzisiaj jest: 25 Maja 2024    |    Imieniny obchodzą: Grzegorz, Urban, Magda

Dzieci z klasy III A i III B SP z wizytą u Świętego Mikołaja

kraina św. mikołajaŚwięty Mikołaj pracuje bardzo krótko lecz niezwykle intensywnie i dlatego należy mu się długi odpoczynek. Tegoroczny urlop Święty z Laponii spędza w Majątku Howieny w Pomigaczach. Korzystając z okazji wybraliśmy się do niego w odwiedziny w dniu 04. 01. 2017.

Już przy bramie wjazdowej do Wioski Świętego Mikołaja powitał nas sympatyczny Elf i zaprosił na iście świąteczną ucztę: wypicie rozgrzewającego zimowego napoju i zjedzenie pysznych pierniczków. Po poczęstunku przyszedł czas na wspólne warsztaty artystyczne. Pomocnicy Świętego Mikołaja, w rytm kolęd, towarzyszyli nam w tworzeniu karnawałowych masek oraz laurek dla babć i dziadków. Nad wszystkim - mimo urlopu - czuwał Święty Mikołaj, z którym każdy mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie i podzielić się swoimi marzeniami. A że to karnawał, nie mogło zabraknąć muzyki i tańca. Wodzirejami w tych zabawach były naturalnie Elfy.
Punktem kulminacyjnym pobytu w tym niezwykłym miejscu było zwiedzanie Chaty Świętego Mikołaja, Poczty Świętego Mikołaja, Poczekalni Prezentów, Mini ZOO i „żywej szopki”. Zachwyciły nas kangury, małpy i jeżozwierze, które mimo chłodu i leżącego śniegu, chętnie się z nami przywitały i pozowały do zdjęć. Wdzięcznym obiektem do fotografowania był również osiołek z „żywej szopki” i mimo, iż wyjadał sianko ze żłóbka Pana Jezusa, nie poczytaliśmy mu tego za złe.
Niektórzy z nas, jeśli nawet wątpili w istnienie Świętego Mikołaja, przekonali się, że On naprawdę istnieje i chętnie spędza czas z dziećmi, nawet będąc na urlopie.


Wych. - Agata Wyszkowska, Agata Falkowska

Fotoreportaż w galerii - zapraszamy...

   
© Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach