Dzisiaj jest: 23 Lipca 2024    |    Imieniny obchodzą: Bogna, Brygida, Apolinary

Jest taki wieczór… Wieczór wigilijny

spotkanie opłatkowe21 grudnia 2016r. odbyła się w naszej szkole uroczysta wigilia. Zgromadziła wielu gości, naszych serdecznych przyjaciół. Swą obecnością zaszczycili nas: Wójt Gminy Wyszki Pan Mariusz Korzeniewski, ks. Proboszcz Parafii w Wyszkach Andrzej Ulaczyk, ks. Proboszcz Parafii Prawosławnej w Maleszach Jerzy Charytoniuk, Dyrektor BS O/Wyszki Pani Barbara Wyszkowska – Perkowska, Dyrektor Gminnego Centrum Biblioteczno – Kulturalnego Pan Henryk Zalewski. Przybyli także emerytowani nauczyciele oraz Przewodniczące Rady Rodziców ze szkoły podstawowej i gimnazjum Panie Beata Kalinowska i Magdalena Angielczyk.

Na wstępie uroczystości głos zabrał dyrektor szkoły Pan Jan Falkowski. Powitał gości i oddał głos uczniom klas pierwszych gimnazjum. Młodzież przygotowała scenki o tematyce Świąt Bożego Narodzenia połączone z wartościami takimi jak: miłość, dobroć, szacunek do drugiego człowieka i bezinteresowność. Uczniowie recytowali wiersze, a kilka uczennic z klasy II A gimnazjum śpiewało kolędy.
Uroczystość przebiegała w miłej i serdecznej atmosferze. Na zakończenie uczniowie z  klasy II szkoły podstawowej Zuzanna Warpechowska i Adrian Falkowski ubrani w góralskie stroje złożyli wszystkim życzenia, po góralsku następującej treści: „Na szczęście, na zdrowie, na Boże Narodzenie, co byliby szczęśliwi jako w niebie anieli. Żeby cieliczek jako w lesie jedliczek, kurek jak na niebie chmurek, owieczek jak w mrowiecku mróweczek. Coby w rodzinie skończyły się kłopoty, i my razem takiej drugiej Wigilii doczekali. Daj nam Boże.”
Dzień wigilii szkolnej pozostanie na długo w naszej pamięci. Tradycją szkoły są wigilie klasowe połączone z dzieleniem się opłatkiem, życzeniami i wspólnym śpiewaniem kolęd. Pragniemy aby składane w tym dniu życzenia spełniły się w nadchodzącym Nowym Roku 2017.

Bożena Pierzchało
Agnieszka Twarowska

Zapraszamy do fotogalerii...

   
© Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach