Dzisiaj jest: 25 Maja 2024    |    Imieniny obchodzą: Grzegorz, Urban, Magda

Ozdoby choinkowe - dzieci przedszkolne na warsztatach w muzeum

przedszkolaki w muzeumDnia 16 grudnia 2016 roku dzieci przedszkolne odwiedziły Muzeum w Bielsku Podlaskim. Celem wyjazdu były warsztaty plastyczne o tematyce bożonarodzeniowej. Dzieci nauczyły się wykonywać ozdoby choinkowe z kolorowego papieru, typu: aniołki, pawie oczka, koszyczki czy słoneczka.  Młodsze przedszkolaki: trzy i czteroletnie  pracowały również  z gliną.

Z wielkim zapałem ugniatały, wałkowały i wycinały foremkami różne ozdoby.  Niecierpliwie czekały na wypalane w piecu prace z gliny.
Oprócz warsztatów plastycznych dzieci obejrzały wystawy muzealne. Jedną z nich była wystawa prac pokonkursowych Międzynarodowego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży: „Święty Jan Paweł II w oczach dziecka”. Kolejną wystawę, którą dzieci obejrzały, była wystawa „Tajemniczy ręcznik”. Zobaczyły tu kilkadziesiąt haftowanych ręcznie, starych, tradycyjnych ręczników. Dzieci miały możliwość również obejrzeć kamienie ozdobne występujące na terenie naszego kraju oglądając wystawę ze zbiorów Muzeum Ziemi Polskiej Akademii Nauk w Warszawie: „Minerały i skały ozdobne Polski”.
Pobyt w Muzeum minął bardzo szybko. Na koniec otrzymaliśmy  zaproszenie na kolejne warsztaty dotyczące strojów ludowych, które odbędą się już w styczniu.

Elżbieta Ułaszonek

   
© Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach