Dzisiaj jest: 25 Maja 2024    |    Imieniny obchodzą: Grzegorz, Urban, Magda

Od 25 lat wskazuje nam drogę - rocznica poświęcenia szkoły i nadania imienia Jana Pawła II

rocznica nadania imienia„Nie bój się, nie lękaj się
Przyszłość zaczyna się
Dziś – nie jutro!”
św. Jan Paweł II


Są w życiu lokalnych społeczności takie chwile, które przeżywa się w sposób szczególny, które przeżywa się tylko raz, a mimo to zapamiętuje się je na wieki. Tak właśnie zapisał się dzień 24 listopada w dziejach wyszkowskiej szkoły, która otrzymała imię wielkiego Polaka, Papieża Jana Pawła II.
24 listopada 1991 roku staliśmy się pierwszą szkołą w diecezji drohiczyńskiej i dziesiątą w kraju, która otrzymała imię Jana Pawła II.
W tym roku obchodzimy dwudziestą piątą rocznicę nadania naszej szkole imienia. Obraliśmy sobie Patrona, który służy nam za wzór, który wciąż pozostaje niedościgłym ideałem.

Cała społeczność szkolna dołożyła wszelkich starań, aby ten dzień był wyjątkowy. Uczniowie pięknie śpiewali piosenki, nauczyciele recytowali wiersze wskazujące, a zarazem przypominające nam drogowskazy i wartości, którymi powinniśmy kierować się w naszym życiu. Na zakończenie uroczystości, trzymając się za ręce, odśpiewaliśmy ulubioną pieśń Jana Pawła II - „Barkę”; pozwoliło nam to poczuć, że jesteśmy jedną wielką rodziną i tworzymy wspólnotę.
Cieszymy się, że w tak ważnym dla nas dniu nie zabrakło naszych przyjaciół. Dziękujemy za obecność pracownikom Urzędu Gminy na czele z Panem Wójtem Mariuszem Korzeniewskim, przedstawicielom Rady Gminy, Pani dyrektor Banku Barbarze Wyszkowskiej - Perkowskiej, księdzu Proboszczowi Andrzejowi Ulaczykowi, nauczycielom-emerytom oraz rodzicom. Ten dzień był wyjątkową okazją, do wspomnień, refleksji oraz rozmowy.
Szkoła jest miejscem, gdzie zdobywamy nie tylko umiejętności i wiedzę. Są też wartości, które tak naprawdę sprawiają, że - jak nauczał nasz Patron - stajemy sie coraz bardziej ludzcy.

A prawdziwa wiedza może być potężną i dobrą siłą, ale pod warunkiem, że przynosi prawdziwe owoce - gdy połączona jest z poznawaniem i zastosowaniem wartości i zasad, które sprawiają, że stajemy się wspólnotą, że chcemy być pośród ludzi i żyć z nimi w określonym miejscu i czasie.


Joanna Warpechowska

A tu link do fotogalerii - zapraszamy

   
© Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach