Dzisiaj jest: 22 Lipca 2024    |    Imieniny obchodzą: Maria, Magdalena, Wawrzyniec

XIII Pielgrzymka na Jasną Górę Szkół im. Jana Pawła II

poczet

W dniach 9 i 10 października szkoły z całej Polski noszące imię Jana Pawła II wzięły udział w XIII Pielgrzymce na Jasna Górę. Z tego, co się dowiedzieliśmy, na Jasnej Górze w tych dniach było ok. 700 szkół (każda z pocztem sztandarowym). Naszego pocztu również nie mogło tam zabraknąć. Co prawda z małymi przygodami, ale jednak udało nam się wziąć udział we Mszy świętej sprawowanej na błoniach jasnogórskich wraz z kilkunastoma tysiącami uczniów. Mszę św. koncelebrował ks. kard. Stanisław Dziwisz i duszpasterz radomski ks. bp Henryk Tomasik.

 

Będąc na Jasnej Górze w tych dniach można było zobaczyć wielu wspaniałych młodych ludzi, którzy nie wstydzili się swojego patrona i zarazem swojej wiary. Staliśmy się uczestnikami manifestu młodych, że Jan Paweł II ciągle jest wśród nas i jego nauka trwa. Oczywiście byli też tacy, którzy nie do końca wiedzieli, gdzie są i po co?

My nasz pobyt będziemy wspominać, jako osobiste spotkanie z Janem Pawłem II na Jasnej Górze oraz jako fajną przygodę.

Poniżej trochę fotek, zwróćcie uwagę, jak wielu nas było… i w Polsce jest dużo naprawdę wspaniałej młodzieży.

   
© Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach