Dzisiaj jest: 2 Października 2023    |    Imieniny obchodzą:

"Przyjdź tu do nas i z nami trwaj..." - spotkanie opłatkowe

spotkanie opłakowe„…aby każdy dzień naszego życia był tak piękny, jak Noc Bożego Narodzenia…”

Tymi słowami witaliśmy wszystkich, którzy przybyli dn. 20.12.19r. do Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Wyszkach na Spotkanie Opłatkowe. Byli wśród nich: władze Gminy Wyszki, dyrektorzy Gminnego Centrum Biblioteczno – Kulturalnego i Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, przedstawiciele Rady Rodziców, emerytowani nauczyciele, Dyrekcja, Rada Pedagogiczna, pracownicy obsługi i społeczność uczniowska naszej szkoły.
Tradycyjnie uroczystość rozpoczęła się przekazaniem przez harcerzy z VI WDH „Brygada” z Topczewa na ręce dyrekcji Betlejemskiego Światełka Pokoju.

Następnie głos zabrał dyrektor szkoły p. Jacek Falkowski, witając przybyłych gości. W tematykę bożonarodzeniową wprowadzili zebranych przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, a uczniowie klas II i III zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie i piękne stroje w Jasełkach. Nie zabrakło w nich szopki ze Świętą Rodziną, aniołków, pastuszków i Trzech Króli. Zaskoczeniem dla oglądających było pojawienie się aktualnych problemów społecznych i pomysłów na ich rozwiązanie. Dopełnieniem całości były piękne kolędy i pastorałki.
W dalszej części spotkania, świąteczne życzenia i upominki przekazali  przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, pod czujnym okiem opiekuna p. Marii Porucznik.
Następnie głos zabrali goście w kolejności: Wójt Gminy Wyszki p. Mariusz Korzeniewski, Przewodnicząca Rady Gminy – p. Zofia Oksiuta, dyrektor GOPS-u p. Marzanna Olszewska, nauczyciele emeryci – p. Filomena Rabczuk i p. Eugeniusz Ryczkowski – wszyscy złożyli piękne życzenia świąteczne. Zwieńczeniem uroczystości było spotkanie przy wigilijnym stole i wspólne kolędowanie.
Pragniemy, by wszystkie wypowiedziane życzenia się spełniły, świąteczny nastrój towarzyszył przez długi czas, w domach rodzinnych nie zabrakło radości, nadziei i miłości, a każdy dzień naszego życia, był tak piękny, jak Noc Bożego Narodzenia.


Agata Wyszkowska
Agata Falkowska

Zdjęcia w fotogalerii - link

   
© Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach