Dzisiaj jest: 29 Maja 2023    |    Imieniny obchodzą: Magdalena, Teodozja, Maria

Wizyta w Białostockim Teatrze Lalek

wizyta w teatrze lalek„Nieodłącznym elementem teatru jest publiczność, pełni bardzo ważną rolę w spektaklu. Bez niej nie ma teatru. Teatr tworzy się dopiero w relacji sceny z widownią (…)„

Przedstawienie „Robot i motylek” poprzez interaktywny charakter zaprasza dzieci do bezpośredniego udziału w przygodach sympatycznego robota i jego przyjaciół. Z tego zaproszenia skorzystali uczniowie klas I – III naszej szkoły i dn. 25 października 2019r. wraz z wychowawcami obejrzeli ten  spektakl, włączając się aktywnie w przygody robota „Don Don”.
Zanim jednak uczniowie weszli na salę Białostockiego Teatru Lalek wszystkich powitał  p. Adam i oprowadził po muzeum robotów, opowiadając historię powstania niektórych – np. robota kuchennego, którego wymyśliła  p. Henryka - oraz prezentując ich możliwości np. „Czyściciel myśli” czy „Szalony budzik”.


Główny bohater spektaklu, robot „Don Don”  zakochuje się w stworzeniu z zupełnie innego świata – w motylku. Dzięki krótkiej znajomości mechaniczny bohater odkrywa prawdziwe uczucia, takie jak miłość, empatia, przywiązanie, ale również i strach, i żal... Uczucia te potrafią odmienić nawet,  wydawałoby się, bezdusznego robota.  
Kolejną atrakcją było zwiedzanie piwnicy lalek, gdzie okazało się, że raz powołane do życia postaci, lalki, maski, rozmaite teatralne rekwizyty, kostiumy, a nawet całe dekoracje, nie giną. Ukryte w magazynach teatralnych wspominają swoją sceniczną przygodę, czasem czekają na jej dalszy ciąg. Uczniowie spotkali tych wszystkich bohaterów, którzy wystąpili w repertuarze Białostockiego Teatru Lalek od lat 60. XX wieku.  
Wzbogaceni o nowe doświadczenia szczęśliwie wróciliśmy do szkoły.

Agata Falkowska

   
© Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach