Dzisiaj jest: 16 Kwietnia 2024    |    Imieniny obchodzą: Julia, Erwina, Benedykt

Szkolny Dzień Papieski

„Promieniowanie Ojcostwa” – to hasło, które towarzyszyło obchodom XVIII Dnia Papieskiego. Tegoroczny Dzień Papieski był wyjątkowy, przeżywaliśmy go bowiem w roku, w którym mija 60. rocznica sakry biskupiej oraz 40. rocznica wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Przeżywaliśmy go również w radosnej atmosferze związanej z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.

 

W SP im. Jana Pawła II w Wyszkach Dzień Papieski świętowano 16 października. Zgodnie z tradycją tego dnia społeczność szkolna spotkała się na nabożeństwie różańcowym. Modlitwie przewodniczyła p. Renata Olszańska. Po odmówieniu różańca zaśpiewano „Barkę” i zapalono znicze przy pomniku Ojca Świętego.

Wszystkim, którzy aktywnie włączyli się we wspólną modlitwę, serdecznie dziękujemy.

Zespół ds. Patrona

   
© Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach