Dzisiaj jest: 8 Grudnia 2023    |    Imieniny obchodzą: Maria, Wirginia, Wirgiliusz
   

SPRAWOZDANIE FINANSOWE

   

OGŁOSZENIA

   

Szkoła na mapie

   

GIODO dzieciom  

   

Wszyscy czytamy lektury  

czytamy lekturyPonad 300 darmowych lektur szkolnych z legalnych źródeł z linkami do ściągnięcia oraz z krótką instrukcją, dla osób, które wcześniej nie korzystały z ebooków. Przy każdym e-booku, który można ściągnąć bezpłatnie jest słowo FREE.

   

Pomocne w nauczaniu  

E-podręczniki to całe środowisko uczenia się i nauczania. Dadzą możliwość pracy w zespołach i dopasują się do indywidualnego stylu nauki.
   

Konkurs Wiedzy o Patronie Szkoły: „św. Jan Paweł II – Wielki Papież”.

IMG 029213 czerwca 2023 r. w naszej szkole odbył się konkurs wiedzy o Patronie pod hasłem „św. Jan Paweł II – Wielki Papież”. Konkurs odbył się w ramach przybliżania działalności i nauczania Jan Pawła II. Po to także, aby uczniowie naszej szkoły postać Patrona przyjęli jako prawdziwy autorytet w swoim życiu.

Konkurs miał podwójną formułę i był adresowany do wszystkich uczniów szkoły w Wyszkach – dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniowie klas I-II wraz z wychowawcami przygotowywali plakaty tematyczne, natomiast starsi wzięli udział najpierw w eliminacjach klasowych, a później po trzech najlepszych uczniów z każdej klasy spotkało się w finale szkolnym. Nie było klasyfikacji indywidualnej, po prostu oni uczyli się i odpowiadali zespołowo.

 

Finał zorganizowaliśmy w dwóch kategoriach wiekowych dla wyrównania różnic w możliwości uczenia się. Klasy III, IV i V spotkały się w pierwszym finale, a klasy VI, VII i VIII w drugim. W obu widzieliśmy świetnie przygotowanych uczestników, którzy popisywali się dużą wiedzą, odwagą i trzeźwością myślenia. Wszystkie pytania były jako „otwarte” i wymagały bardzo konkretnej wiedzy. Ich zmagania oceniało zacne Jury w składzie: proboszcz wyszkowski – ks. kan. Edward Sitnik, dyrektor Szkoły – p. Jacek Falkowski i p. Renata Olszańska w imieniu Szkolnego Zespołu Nauczycieli ds. Patrona. O ile wiedza uczniów nie dziwiła nauczycieli, o tyle ks. proboszcz był zachwycony, że młodzi potrafią tyle powiedzieć o św. Janie Pawle II.

Poszczególne klasy reprezentowali uczniowie:

Klasa VIII

Zuzanna Warpechowska

Oliwia Sianko

Wiktor Kamiński

Klasa VII

Zuzanna Falkowska

Sebastian Gromada

Adam Nowicki

Klasa VI

Amelia Kuczyńska

Natalia Konobrodzka

Maciej Drozdowski

Klasa V

Olivia Galanty

Alicja Niewińska

Mikołaj Nowicki

Klasa IV

Iza Niewińska

Lena Seliwanów

Paweł Kamiński

Klasa III

Paweł Falkowski

Marcin Morzy

Jakub Pietraszko

W zmaganiach klas III-V najwięcej punktów zdobyła klasa III (I m-ce) wyprzedzając klasę V (II m-ce) i IV (III m-ce), finał klas starszych zdominowali reprezentanci kl. VI (I m-ce) przed klasą VIII (II m-ce) i klasą VII (III m-ce).

Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne nagrody rzeczowe i dyplomy wręczone przez Jury, przedszkolaki i klasy I-II również zostali nagrodzeni – tu były kosze słodyczy, którymi zajęły się panie wychowawczynie i na pewno zostaną odpowiednio wykorzystane bez szkody na zdrowiu wychowanków.

Dzięki konkursowi uczniowie obecni na finałach (nie tylko ich uczestnicy) przypomnieli o znaczeniu i wielkości Patrona, jego dokonaniach oraz jak bardzo jest nam bliski. Takie spotkania na pewno warto w przyszłości organizować.

Nagrody i słodycze zostały ufundowane przesz Szkolną Spółdzielnię Uczniowską „Pszczółka”, której serdecznie dziękujemy.

ZDJĘCIA                                                                                          Szkolny Zespół ds. Patrona

   
Rodzice dzieci sześcioletnich mogą tu znaleźć ciekawe materiały
Warto skorzystać, zapraszamy...
   
© Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach