Dzisiaj jest: 4 Czerwca 2023    |    Imieniny obchodzą: Helga, Karol, Franciszek
   

SPRAWOZDANIE FINANSOWE

   

OGŁOSZENIA

   

Szkoła na mapie

   

GIODO dzieciom  

   

Wszyscy czytamy lektury  

czytamy lekturyPonad 300 darmowych lektur szkolnych z legalnych źródeł z linkami do ściągnięcia oraz z krótką instrukcją, dla osób, które wcześniej nie korzystały z ebooków. Przy każdym e-booku, który można ściągnąć bezpłatnie jest słowo FREE.

   

Pomocne w nauczaniu  

E-podręczniki to całe środowisko uczenia się i nauczania. Dadzą możliwość pracy w zespołach i dopasują się do indywidualnego stylu nauki.
   

„Janie Pawle II, Święty nasz Patronie…”

DSC 5423 CopyMożna by rzec, kiedy to minęło... Już od trzydziestu lat Jan Paweł II patronuje naszej szkole. 18 maja, w dniu 102. rocznicy urodzin papieża, świętowaliśmy jubileusz 30-lecia nadania szkole imienia tego Wielkiego Polaka. Uroczystość podniosła, dlatego też zgromadziła liczne grono gości. Tego dnia byli z nami: Sekretarz Stanu w MEiN – Dariusz Piontkowski, Podlaski Kurator Oświaty – Beata Pietruszka, Członek Zarządu Urzędu Marszałkowskiego – Marek Malinowski, w imieniu Starosty Bielskiego – Marek Martyniuk, dyrektorzy lokalnych instytucji, zaprzyjaźnionych z nami szkół noszących imię Jana Pawła II oraz sąsiednich szkół. Nie mogło zabraknąć również władz gminnych na czele z Wójtem – Mariuszem Korzeniewskim. Uroczystej Mszy Świętej sprawowanej w intencji społeczności szkolnej przewodniczył ks. dr Tadeusz Syczewski – rektor Seminarium Duchownego w Drohiczynie.

 

         Drugą część uroczystości rozpoczęliśmy od złożenia kwiatów przed pomnikiem Jana Pawła II. Następnie udaliśmy się na halę sportową, gdzie dyrektor Jacek Falkowski zaprezentował  historię szkoły oraz bieżące działania. Z niezwykle żywym aplauzem spotkała się część artystyczna przedstawiona przez uczniów i nauczycieli. Nie zabrakło tańców, piosenek, pantomimy. Poruszającym momentem było wykonanie utworu „Nie zastąpi Ciebie nikt” przez p. Marka Jarosza – dyrektora GCBK w Wyszkach i p. Joannę Szczesiul – nauczycielkę naszej szkoły. Niech słowa Papieża, które kolejny raz zostały przypomniane, będą drogowskazem dla wielu z nas.

Niespodziewanym akcentem uroczystości było nadanie naszej szkole medalu „100-lecia Pułku Szwoleżerów Mazowieckich im. płk. Jana Kozietulskiego”, który otrzymaliśmy z rąk rotmistrza Piotra Szakacza.

Liczne dekoracje w całej szkole, galowe stroje uczniów, podekscytowanie i wzruszenie świadczyły niewątpliwie o wyjątkowości tego Dnia. Postać Patrona z pewnością połączyła wszystkich zebranych. Pobrzmiewają nam jeszcze słowa widniejące na wymownej i okazałej dekoracji: „Idźmy naprzód z nadzieją”.

Serdecznie dziękujemy wszystkim gościom za możliwość wspólnego świętowania 30. rocznicy nadania Szkole imienia Jana Pawła II, a nauczycielom, uczniom i rodzicom za zaangażowanie i ogrom pracy włożony w organizację naszego jubileuszu.

                      ZDJĘCIA                                                                                     p. Marta Warpechowska, p. Renata Żukowska

   
Rodzice dzieci sześcioletnich mogą tu znaleźć ciekawe materiały
Warto skorzystać, zapraszamy...
   
© Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach