Dzisiaj jest: 4 Czerwca 2023    |    Imieniny obchodzą: Helga, Karol, Franciszek
   

SPRAWOZDANIE FINANSOWE

   

OGŁOSZENIA

   

Szkoła na mapie

   

GIODO dzieciom  

   

Wszyscy czytamy lektury  

czytamy lekturyPonad 300 darmowych lektur szkolnych z legalnych źródeł z linkami do ściągnięcia oraz z krótką instrukcją, dla osób, które wcześniej nie korzystały z ebooków. Przy każdym e-booku, który można ściągnąć bezpłatnie jest słowo FREE.

   

Pomocne w nauczaniu  

E-podręczniki to całe środowisko uczenia się i nauczania. Dadzą możliwość pracy w zespołach i dopasują się do indywidualnego stylu nauki.
   

Dzień Jeża w szkolnej bibliotece

DSCF0735 Copy"Krótkie nóżki, długi ryjek, ostre kolce ciało kryją…” 

Jeże nawet nie wiedzą, że 10 listopada obchodzimy ich święto, bo wtedy śpią już zwinięte w ciasny kłębuszek w swoim gnieździe z liści i trawy. Ale my oczywiście pamiętamy o nich. Właśnie tego dnia w bibliotece szkolnej na grupę przedszkolaków oraz uczniów z klas I, II i III czekało wiele atrakcji.

Dzieci na początku spotkania podążając śladami pozostawionymi w bibliotece musiały odnaleźć zwierzątko, które ukryło się w stercie liści między regałami. Znalezionego jeża zabrały ze sobą i wysłuchały wiersza H. Zdzitowieckiej „Jeż” oraz ciekawostek o tych sympatycznych zwierzątkach, które opowiadała im pani Joanna Kuderska-Jakonczuk - nasza pani biolog. W rozmowie określiliśmy wygląd tego sympatycznego zwierzątka, rozmawialiśmy o miejscach, w których można spotkać jeże a także jak reagować, kiedy w środku zimy spotkamy je na swojej drodze. Dzieci dowiedziały się, że jeż jest gatunkiem zagrożonym i bez odpowiedniej ochrony może wkrótce wyginąć.

Aby troszeczkę się rozruszać przyjaciele jeży wzięli udział w różnych zabawach, w których zamieniali się w jeże i układali się w swoich legowiskach albo próbowali na swoich plecach nosić jabłka, którymi podczas naszej zabawy były woreczki.

Kolejnym punktem naszego spotkania były zajęcia plastyczne. Po wielu wspólnych zabawach dzieci ze swoich odbitych farbą rączek stworzyły jeżową rodzinę oraz małe jeżyki z kolorowymi kolcami. Na zakończenie dnia dzieci otrzymały medal za wspaniałą zabawę.

Agnieszka Twarowska

ZDJĘCIA                                                                                                                Joanna Kuderska-Jakonczuk

   
Rodzice dzieci sześcioletnich mogą tu znaleźć ciekawe materiały
Warto skorzystać, zapraszamy...
   
© Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach