Dzisiaj jest: 4 Czerwca 2023    |    Imieniny obchodzą: Helga, Karol, Franciszek
   

SPRAWOZDANIE FINANSOWE

   

OGŁOSZENIA

   

Szkoła na mapie

   

GIODO dzieciom  

   

Wszyscy czytamy lektury  

czytamy lekturyPonad 300 darmowych lektur szkolnych z legalnych źródeł z linkami do ściągnięcia oraz z krótką instrukcją, dla osób, które wcześniej nie korzystały z ebooków. Przy każdym e-booku, który można ściągnąć bezpłatnie jest słowo FREE.

   

Pomocne w nauczaniu  

E-podręczniki to całe środowisko uczenia się i nauczania. Dadzą możliwość pracy w zespołach i dopasują się do indywidualnego stylu nauki.
   

Zajęcia kulinarne w grupie 3-4 latki „B”- pieczenie rogalików.

IMG 20210430 121239312To już kolejne zajęcia kulinarne w grupie przedszkolaków 3-4 latki „B”. Tym razem dzieci wypiekały rogaliki.

Z radością i wielkim entuzjazmem wsypywały mąkę, cukier, wlewały mleko i kruszyły drożdże. Ogromną frajdą dla każdego przedszkolaka było samodzielne wałkowanie ciasta, nadziewanie go marmoladą i czekoladą oraz formowanie rogalików. Dużą atrakcją dla dzieci była również wizyta w kuchni i obserwacja pieczenia rogalików w piekarniku. Tutaj „mali kucharze” musieli wykazać się sporą cierpliwością w oczekiwaniu na gotowe wypieki.

 

 

Zapachu rogalików unoszącego się po całej szkole nie da się wprost opisać. Wreszcie nadszedł czas tak długo oczekiwanej degustacji. Dzieci z wielkim apetytem zajadały przygotowane smakołyki, które były tym bardziej smaczne, bo samodzielnie przez nie wykonane.

Takie zajęcia wprowadzają dzieci w świat sztuki kulinarnej, pozwalają zdobywać nowe doświadczenia za pomocą zmysłu smaku, węchu i dotyku, stwarzają dzieciom takie możliwości, które pozwalają im samodzielnie działać, wzbogacać wiedzę i umiejętności, przestrzegać zasad czystości i higieny podczas przygotowania wypieków oraz bezpieczeństwa w kuchni, a także po skończonej pracy.

Warto nadmienić, że zajęcia kulinarne sprawiają dzieciom mnóstwo przyjemności, rozwijają zainteresowania a przede wszystkim dają wiele radości i integrują grupę.

Dziękuję pani Sylwii za pomoc oraz przepis na pyszne rogaliki J .

                                   ZDJĘCIA                                                             Emilia Falkowska

   
Rodzice dzieci sześcioletnich mogą tu znaleźć ciekawe materiały
Warto skorzystać, zapraszamy...
   
© Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach