Dzisiaj jest: 4 Czerwca 2023    |    Imieniny obchodzą: Helga, Karol, Franciszek
   

SPRAWOZDANIE FINANSOWE

   

OGŁOSZENIA

   

Szkoła na mapie

   

GIODO dzieciom  

   

Wszyscy czytamy lektury  

czytamy lekturyPonad 300 darmowych lektur szkolnych z legalnych źródeł z linkami do ściągnięcia oraz z krótką instrukcją, dla osób, które wcześniej nie korzystały z ebooków. Przy każdym e-booku, który można ściągnąć bezpłatnie jest słowo FREE.

   

Pomocne w nauczaniu  

E-podręczniki to całe środowisko uczenia się i nauczania. Dadzą możliwość pracy w zespołach i dopasują się do indywidualnego stylu nauki.
   

ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

LOGO NA POCZĄTEK ARTYKUŁU165480802 274913807431472 8578960971331305032 nKwiecień obchodzony jest w Polsce i na całym świecie jako miesiąc, w którym szczególną uwagą obdarza się ludzi dotkniętych  autyzmem.

Jest to zaburzenie rozwojowe, które rozpoznawane jest juz we wczesnym dzieciństwie i trwa całe życie, wpływa na to, w jaki sposób osoba nim dotknięta postrzega świat, przetwarza informacje płynące z otoczenia i współdziała z innymi. Osoby te zwykle z trudem nawiązują relacje z innymi ludźmi, mają problemy z komunikacją i myśleniem abstrakcyjnym, u części z nich występują również trudności w uczeniu się.

 

Autyzm bywa często nierozpoznany i niezrozumiany, ponieważ osoby autystyczne nie wyglądają na niepełnosprawne. Uwagę zwracają dopiero ich trudności w porozumiewaniu się i nietypowe, „dziwaczne” zachowania. Aby lepiej zrozumieć AUTYZM młodsi uczniowie uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych przez wychowawczynie, klasy I-III przygotowały niebieską galerię, a klasy IV- VIII podjęły niebieskie wyzwanie. Oprócz tego w klasach starszych temat tego zaburzenia został poruszony na godzinach wychowawczych. W ramach obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu pani Anna Kondraciuk – Wyszkowska oraz pani Edyta Tworkowska wzięły udział w ogólnopolskim projekcie pt. „ Jesteśmy różni, lecz równie ważni”.

Piękna bajka krótkometrażowa o inności i indywidualności

https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=kMSDD619o7o&feature=youtu.be

 

Świat oczami dzieci w spektrum autyzmu

https://www.youtube.com/watch?v=7y7v_ePzMcE

 

Zdjęcia                                                                                     Magdalena Tomkiel - pedagog

   
Rodzice dzieci sześcioletnich mogą tu znaleźć ciekawe materiały
Warto skorzystać, zapraszamy...
   
© Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach