Dzisiaj jest: 4 Czerwca 2023    |    Imieniny obchodzą: Helga, Karol, Franciszek
   

SPRAWOZDANIE FINANSOWE

   

OGŁOSZENIA

   

Szkoła na mapie

   

GIODO dzieciom  

   

Wszyscy czytamy lektury  

czytamy lekturyPonad 300 darmowych lektur szkolnych z legalnych źródeł z linkami do ściągnięcia oraz z krótką instrukcją, dla osób, które wcześniej nie korzystały z ebooków. Przy każdym e-booku, który można ściągnąć bezpłatnie jest słowo FREE.

   

Pomocne w nauczaniu  

E-podręczniki to całe środowisko uczenia się i nauczania. Dadzą możliwość pracy w zespołach i dopasują się do indywidualnego stylu nauki.
   

„Nie lękajcie się!”

pamietamy jp2„Programowe słowa pontyfikatu św. Jana Pawła II "Nie lękajcie się!" nabierają dziś nowego znaczenia w obliczu zagrożenia, przed jakim stanął świat i my wszyscy”

Kard. Stanisław Dziwisz

               Tradycją naszej szkoły jest Papieska Droga Krzyżowa odbywana w łączności z parafią w rocznicę „odejścia do Domu Ojca” św. Jana Pawła II.

W tym roku - podobnie jak w ubiegłym - nie możemy spotkać się na Drodze Krzyżowej i rozważać wspólnie stacji Męki Pańskiej, jednak nie zapominajmy o tym wydarzeniu i włączmy się w akcję „Światełko Pamięci do Jana Pawła II”.

Dnia 2 kwietnia w Wielki Piątek o godzinie 21.37 ustawmy w oknach naszych domów zapaloną świecę, znicz lub lampion, które będą symbolem pamięci i wspólnoty. Pomódlmy się za wstawiennictwem św. Jana Pawła II o dobre przeżycie Świąt Wielkanocnych, o opiekę nad naszą społecznością, o ustanie pandemii oraz we własnych intencjach, których pewnie jest niemało.

Jak bardzo aktualne są słowa, które Jan Paweł II wypowiedział na początku swojego pontyfikatu: „Nie bójcie się, otwórzcie, otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi(…)Nie bójcie się! Chrystus wie, co nosi w swoim wnętrzu człowiek. On jeden to wie! Dzisiaj często człowiek nie wie, co kryje się w jego wnętrzu, w głębokości jego duszy i serca. Tak często niepewny sensu życia na tej ziemi i ogarnięty zwątpieniem, które zamienia się w rozpacz. Pozwólcie więc, proszę was, błagam was z pokorą i zaufaniem! Pozwólcie Chrystusowi mówić do człowieka! On jeden ma słowa życia, tak, życia wiecznego(…)”

Zespół ds. Patrona Szkoły

Agata Falkowska

   
Rodzice dzieci sześcioletnich mogą tu znaleźć ciekawe materiały
Warto skorzystać, zapraszamy...
   
© Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach