Dzisiaj jest: 26 Września 2021    |    Imieniny obchodzą: Justyna, Łucja, Cyprian

GIODO dzieciom  

   

Wszyscy czytamy lektury  

czytamy lekturyPonad 300 darmowych lektur szkolnych z legalnych źródeł z linkami do ściągnięcia oraz z krótką instrukcją, dla osób, które wcześniej nie korzystały z ebooków. Przy każdym e-booku, który można ściągnąć bezpłatnie jest słowo FREE.

   

Pomocne w nauczaniu  

E-podręczniki to całe środowisko uczenia się i nauczania. Dadzą możliwość pracy w zespołach i dopasują się do indywidualnego stylu nauki.
   

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI - SZKOŁA DO HYMNU

20201110 100835Data 11 listopada w życiu Polaków jest dniem szczególnym. To właśnie 11 listopada 1918 r, po latach wysiłków i zmagań wielu patriotów, Polska powróciła na mapę Europy jako suwerenne państwo. Walka o niepodległość silnie wpisywała się w codzienność tych, którzy ciężko pracowali, uczyli się, dbali o rozwój gospodarki i życia społecznego, częstokroć będąc z tego powodu szykowanymi, aresztowanymi i prześladowanymi. Starania o niepodległość naznaczone są również trudem i pracą Polaków na emigracji, którzy tak wytrwale kultywowali polskość, rozwijając z myślą o niej myśl polityczną czy polską kulturę.

 

Polska powstała w chwili klęski zaborców w I wojnie światowej. 11 listopada dekretem Rady Regencyjnej Józef Piłsudski otrzymał naczelne dowództwo nad wojskiem. Trzy dni później gremium to rozwiązało się, przekazując Naczelnikowi pełnię władzy nad odbudowującym się państwem.

11 listopada przypada Święto Niepodległości, ustanowione na mocy ustawy z dnia 23 kwietnia 1937 r. Zostało zniesione po II wojnie światowej – w 1945 r. – a następnie przywrócone ustawą z dnia 15 lutego 1989 r.

Biorąc pod uwagę fakt, że czas, w którym żyjemy, również jest czasem szczególnym. Nie mamy możliwości wspólnego świętowania, musimy pozostać w domach, by zadbać o zdrowie i bezpieczeństwo swoje i naszych najbliższych. Zachęcamy do zapoznania się z materiałami dostępnymi na stronach internetowych. Poniżej udostępniamy linki.

https://niepodlegla.gov.pl/

https://www.nowaera.pl/100latniepodlegla

https://view.genial.ly/5fa459d4316b3b0cf52d63c0/horizontal-infographic-lists-nasza-niepodlegla

„Szkoła do hymnu”

Aby uczcić dzień 11 listopada, nasza szkoła wzieła udział w kolejnej edycji akcji MEN „Szkoła do hymnu”. Ciesząc się z możliwości świętowania grupy przedszkolne wykonały plakaty i flagi oraz odśpiewały „Mazurka Dąbrowskiego”. Dzięki takim akcjom najmłodsi członkowie społeczności szkolnej mogą poznawać historię Polski i mimo trwającej pandemii covid-19 kultywować jej tradycje. 

GALERIA                                                                                                           Joanna Kuderska-Jakonczuk

Justyna Copiuk-Suszyńska

 

   
Rodzice dzieci sześcioletnich mogą tu znaleźć ciekawe materiały
Warto skorzystać, zapraszamy...
   
© Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach