Dzisiaj jest: 23 Czerwca 2024    |    Imieniny obchodzą: Wanda, Józef, Albin

GIODO dzieciom  

   

Wszyscy czytamy lektury  

czytamy lekturyPonad 300 darmowych lektur szkolnych z legalnych źródeł z linkami do ściągnięcia oraz z krótką instrukcją, dla osób, które wcześniej nie korzystały z ebooków. Przy każdym e-booku, który można ściągnąć bezpłatnie jest słowo FREE.

   

Pomocne w nauczaniu  

E-podręczniki to całe środowisko uczenia się i nauczania. Dadzą możliwość pracy w zespołach i dopasują się do indywidualnego stylu nauki.
   

Projekty edukacyjne z udziałem naszej szkoły

Co wiecie o królowej Elżbiecie?

      17 kwietnia grupa uczniów z klasy IIIB gimnazjum zrealizowała projekt edukacyjny, „Co wiecie o królowej Elżbiecie? ”. Tego dnia gimnazjaliści przeprowadzili lekcję w klasie II SP. Najpierw zadaniem dzieci było wykonanie testu, w którym musiały odpowiedzieć na przygotowane przez starszych kolegów pytania. Dotyczyły one osoby królowej Elżbiety II, jej rodziny, zainteresowań.

Czytaj więcej: Co wiecie o królowej Elżbiecie?

"Czytamy bez mamy" - projekt czytelniczy kl. IIIA i IIIB SP

czytamy bez mamy„Książka jest to mędrzec łagodny i pełen słodyczy. Puste życie napełnia światłem, a puste serce wzruszeniem.”

[Kornel Makuszyński]

W roku szkolnym 2016/2017 uczniowie klasy IIIA i klasy IIIB szkoły podstawowej uczestniczą w projekcie czytelniczym  „Czytamy bez mamy”   pod kierunkiem swoich wychowawczyń. Celem projektu jest rozwijanie zainteresowań czytelniczych, poszerzanie ogólnej wiedzy uczniów, rozwijanie pamięci, koncentracji i wyobraźni, kształtowanie nawyku czytania i kultury czytelniczej oraz doskonalenie techniki czytania.

Czytaj więcej: "Czytamy bez mamy" - projekt czytelniczy kl. IIIA i IIIB SP

"Nauka przez zabawę z indywidualizacją" - gminny projekt edukacyjny

W obecnym roku szkolnym (2012/2013) Gmina Wyszki realizuje projekt edukacyjny dofinansowany z EFS w ramach Działania 9.1 „Wyrównanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty”, poddziałania 9.1.2 „Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszenie różnic w jakości usług edukacyjnych” pod nazwą „Nauka przez zabawę z indywidualizacją”, nr projektu WND POKL.09.01.02-20-769/12.

Czytaj więcej: "Nauka przez zabawę z indywidualizacją" - gminny projekt edukacyjny

Podsumowanie projektu "Kompetencje kluczowe drogą twórczego rozwoju"

UczestnicyProjekt „Kompetencje kluczowe drogą twórczego rozwoju” był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej. Realizatorami projektu był Uniwersytet Przyrodniczo- Humanistyczny w Siedlcach w partnerstwie z Fundacją Rozwoju Lubelszczyzny. Klasa V naszej szkoły przystąpiła do projektu w lutym 2009r. W latach 2009/10 i 2010/11 w projekcie uczestniczyły klasy piąte i szóste, a w br. szkolnym klasa szósta.

Czytaj więcej: Podsumowanie projektu "Kompetencje kluczowe drogą twórczego rozwoju"

Podsumowanie projektu "Rozwój przez kompetencje" - grupa kompetencji "Przedsiębiorczość"

Ewa KierykJak już wiadomo z wcześniejszej informacji, grupa trzecioklasistów równocześnie z zakończeniem nauki w naszej szkole zakończyła pracę w ramach projektu „Rozwój przez kompetencje”, współfinansowanego przez UE w ramach środków EFS. Grupę realizującą kompetencję przedsiębiorczość tworzyli:

Czytaj więcej: Podsumowanie projektu "Rozwój przez kompetencje" - grupa kompetencji "Przedsiębiorczość"

Podziękowanie za projekt "Rozwój przez kompetencje" - gr. przyrodniczo-matematyczna

uczestnicy projektuOd 1 października 2009 roku do 31 sierpnia 2012 r. realizowano w naszym gimnazjum projekt ,,Rozwój Przez Kompetencje". Uczniowie pracowali w dwóch grupach, jedna z nich rozwijała kompetencje przedsiębiorczości, druga - matematyczno-przyrodnicze. Do grupy matematyczno-przyrodniczej należeli uczniowie:

Czytaj więcej: Podziękowanie za projekt "Rozwój przez kompetencje" - gr. przyrodniczo-matematyczna

   
Rodzice dzieci sześcioletnich mogą tu znaleźć ciekawe materiały
Warto skorzystać, zapraszamy...
   
© Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach