Dzisiaj jest: 23 Lipca 2019    |    Imieniny obchodzą: Bogna, Brygida, Apolinary

„LOLEK” - szkolny konkurs na najlepszego kolegę i naśladowcę Jana Pawła II - IV edycja

lolek„Jedyna godna rzecz na świecie: twórczość.
A szczyt twórczości to tworzenie siebie."
L. Staff

>>Gabrysia: „Uzyskanie tytułu "Lolek" jest dla mnie niesamowitym wyróżnieniem.

Patrycja: „Kiedy dowiedziałam się, że zostałam laureatką szkolnego konkursu "Lolek" byłam bardzo mile zaskoczona.<<

„Lolek”- na ten tytuł trzeba sobie zasłużyć. Mianowani zostają tylko najlepsi. Ale najlepsi w czym? No właśnie… Trzeba być pięknym! Ale jak to? Przecież to nie wybory miss! Oczywiście, że nie, to wybory naśladowcy Jana Pawła II – Polaka, który został świętym! I choć niewątpliwie nominowane uczennice wygrałyby również konkurs piękności, to w „Lolku”  chodzi o coś innego. Trzeba być pięknym od środka, trzeba mieć piękne wnętrze. A to co najpiękniejsze jest niewidoczne.

Dlatego też kapituła konkursu ma zawsze trudne zadnie, ponieważ musi dostrzec to, co najważniejsze. „Lolek” ma wielkie serce, jest wrażliwy, zna swoje słabości i walczy z nimi, jest skromny, nie zadziera głowy do góry, wciąż poznaje i rozwija siebie, ma odwagę żyć po swojemu. Jakże niebywale być takim wspaniałym człowiekiem. Ale skąd się biorą tacy ludzie? Co ma na to wpływ? Pochodzenie, geny, rodzice, rówieśnicy, nauczyciele czy dobre wychowanie? Takim się trzeba urodzić? Trzeba mieć szczęście? Nie! Trzeba patrzeć sercem, bo dobrze widzi się tylko sercem!
Kapituła konkursu, w której skład wchodzi Dyrekcja szkoły, przedstawiciele Rady Pedagogicznej, uczniowie, przewodniczące Rady Rodziców, Dyrektor Banku Spółdzielczego w Brańsku o/ Wyszki p. Barbara Wyszkowska-Perkowska, Dyrektor Gminnego Centrum Kulturalno-Bibliotecznego p. Henryk Zalewski oraz reprezentanci innych instytucji z lokalnego środowiska, dnia 21 czerwca zadecydowała, że wśród uczniów gimnazjum na tytuł „Lolka” zapracowała sobie Gabriela Górska z kl. IIa, natomiast ze szkoły podstawowej uhonorowana  tytułem zostanie Patrycja Falkowska z kl.VI.
Nominowane do tytułu „Lolka” były również: Karolina Borowska z kl. VI i Aleksandra Wyszkowska z kl. IV SP oraz Gabriela Angielczyk z kl. IIB, Klaudia Puchalska z kl. IIa i Gabriela Wyszkowska z kl. IIIa Gimnazjum. Wszystkie wymienione uczennice zasługują na tytuł „Lolka”, wybór był bardzo trudny, jednakże „Lolek” może być tylko jeden.
Laureatki oraz Nominowane, z rąk Wójta gminy Wyszki p. Mariusza Korzeniewskiego, Dyrektor Banku p. Barbary Wyszkowskiej - Perkowskiej, pana Dyrektora szkoły Jana Falkowskiego i pani Wicedyrektor Marty Warpechowskiej,  w dniu zakończenia roku szkolnego 2016/2017 zostały wyróżnione i nagrodzone. A co one same sądzą o tym wyborze?

Gabrysia: „Uzyskanie tytułu "Lolek" jest dla mnie niesamowitym wyróżnieniem. Jestem bardzo zaskoczona, a jednocześnie szczęśliwa i dumna, że obdarzono mnie tak ogromnym zaufaniem. Będę starała się godnie nosić ten tytuł, a swoim zachowaniem i postępowaniem codziennie udowadniać, że na niego zasługuję. Ta nagroda to dla mnie również pewnego rodzaju bodziec, aby jeszcze aktywnej włączać się w życie społeczności uczniowskiej i szkolnej”.

Patrycja: „Kiedy dowiedziałam się, że zostałam laureatką szkolnego konkursu "Lolek" byłam bardzo mile zaskoczona. Czułam się bardzo wyróżniona. Ten tytuł tylko utwierdził mnie w przekonaniu, że warto być dobrym człowiekiem i pobudził moją osobę do dalszego, jeszcze lepszego postepowania, zarówno w życiu rodzinnym jak i szkolnym. Chciałabym aby Jan Paweł II otaczał mnie swoją opieką na dalsze moje życie”.
Wszystkim wyróżnionym uczennicom jeszcze raz serdecznie gratulujemy i życzymy dalszego aktywnego działania w „tworzeniu siebie” na wzór św. Jana Pawła II.

op. Anna Wyszkowska-Kondraciuk

   
© Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach