Dzisiaj jest: 18 Czerwca 2019    |    Imieniny obchodzą: Elżbieta, Paula, Marek

„LOLEK” - szkolny konkurs na najlepszego kolegę i naśladowcę Jana Pawła II - II edycja

lolekW czerwcu kończymy rok szkolny. Po wielu miesiącach wytężonej pracy przyszedł czas na upragniony wypoczynek.  Ostatni miesiąc nauki szkolnej to również czas na rozstrzygnięcie II edycji „LOLKA”, szkolnego konkursu na najlepszego kolegę i naśladowcę Karola Wojtyły – św. Jana Pawła II, Patrona Zespołu Szkół w Wyszkach.
Kapituła konkursowa, w skład której wchodzą przedstawiciele Rady Pedagogicznej, uczniowie, rodzice, pani Barbara Wyszkowska – Perkowska, Dyrektor Banku Spółdzielczego w Brańsku o/ Wyszki, który objął swoim patronatem konkurs oraz  reprezentanci innych instytucji działających na terenie gminy, wyłoniła i nagrodziła następujące osoby:

Laureaci:
1.    Natalia Trzeszczkowska klasa VI SP
2.    Julita Perkowska klasa IIIB Gimnazjum

Nominaci:
1.    Paulina Baranowska klasa V SP
2.    Karolina Borowska klasa V SP
3.    Natalia Falkowska klasa IIIA Gimnazjum
4.    Natalia Zabrocka klasa IIIA Gimnazjum
Jan Paweł II mówił: „Jedynie prawdziwy człowiek zauważy potrzeby drugiego człowieka. Jedynie człowiek wielkiego serca wyciągnie doń pomocną dłoń”. Należy przypomnieć, iż kandydat do tytułu „Lolek” to osoba świadoma własnej godności, przestrzegająca wartości najwyższych, tolerancyjna, aktywna, obowiązkowa itp.
Obie uczennice, które uzyskały tytuł „Lolka” są wspaniałym przykładem tego, że naukę św. Jana Pawła II można stosować w życiu, można być wzorowym uczniem, osiągać sukcesy naukowe i sportowe, a przy tym być skromnym, uczynnym i koleżeńskim. Można szanować innych i tak samo cieszyć się szacunkiem. Natalia i Julita takie właśnie są i te cechy ich osobowości zaważyły na tym, że kapituła z radością odznaczyła je tym tytułem.
Inne nominowane również swoją postawą zasłużyły na uwagę kapituły. Wszyscy wierzymy, że dalej będą rozwijać swoją osobowość wyrastając na wspaniałych ludzi. I być może w nowym roku szkolnym to one będą cieszyć się z nagrody „Lolka”.
Laureatom oraz  nominowanym serdecznie gratulujemy i ufamy, że będą przykładem dla swoich kolegów i koleżanek w dążeniu do autentycznego przeżywania swojej młodości.

Joanna Warpechowska

   
© Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach