Dzisiaj jest: 20 Kwietnia 2024    |    Imieniny obchodzą: Agnieszka, Teodor, Czesław

"Nauka przez zabawę z indywidualizacją" - gminny projekt edukacyjny

W obecnym roku szkolnym (2012/2013) Gmina Wyszki realizuje projekt edukacyjny dofinansowany z EFS w ramach Działania 9.1 „Wyrównanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty”, poddziałania 9.1.2 „Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszenie różnic w jakości usług edukacyjnych” pod nazwą „Nauka przez zabawę z indywidualizacją”, nr projektu WND POKL.09.01.02-20-769/12.

Głównym celem projektu jest indywidualizacja nauczania dzieci z klas I-III, służąca wyrównywaniu szans edukacyjnych oraz rozwijaniu talentów dzieci uzdolnionych w roku szkolnym 2012/13. Realizując projekt nasze szkoły zostały doposażone w specjalistyczne pomoce dydaktyczne.

Głównymi oczekiwaniami, a zarazem potrzebami związanymi z doposażeniem bazy dydaktycznej szkół są: umożliwienie dzieciom wzięcia udziału w zajęciach, dzięki którym będą mogły zminimalizować swoje dysfunkcje, co pozwoli im lepiej funkcjonować w środowisku szkolnym. Z drugiej strony dzieci rozwijają swoje zainteresowania. Umożliwia to także prowadzenie zajęć w sposób kreatywny i nowoczesny, co w następstwie może przełożyć się na sukcesy w konkursach, olimpiadach i na wyniki w nauce.

W ramach projektu są realizowane następujące zajęcia pozalekcyjne:

a) Zajęcia dla dzieci ze specjalnymi trudnościami w czytaniu i pisaniu, w tym także zagrożonych ryzykiem dysleksji.

• Szkoła Podstawowa im. Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego w Strabli – 1 grupa x 30 godzin dydaktycznych
  • Szkoła Podstawowa im. Ks. F.J. Falkowskiego w Topczewie – 1 grupa x 30 godzin dydaktycznych
  • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Wyszkach – 1 grupa x 30 godzin dydaktycznych

b) Zajęcia rozwijające zainteresowania uczniów szczególnie uzdolnionych – zajęcia sportowe.

c) Zajęcia rozwijające zainteresowania uczniów szczególnie uzdolnionych – zajęcia artystyczne

d) Zajęcia logopedyczne dla dzieci z zaburzeniami rozwoju mowy.

• Szkoła Podstawowa im. Ks. F.J. Falkowskiego w Topczewie – 3 grupy x 30 godzin dydaktycznych
  • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Wyszkach – 2 grupy x 30 godzin dydaktycznych.

Warto jeszcze dodać, że na zakup pomocy dydaktycznych przeznaczono kwotę ok. 72 000 zł (łącznie dla trzech szkół).