Dzisiaj jest: 19 Kwietnia 2024    |    Imieniny obchodzą: Adolf, Leon, Tymon

Młodzieżowa Rada Gminy

SPRAWOZDANIE Z DZIAŁALNOŚCI MŁODZIEŻOWEJ RADY GMINY WYSZKI IV KADENCJI ROK SZK. 2011/2012

Działalność Rady w I semestrze przebiegała zgodnie z Planem Pracy przyjętym na rok szk. 2011/2012.
- 30 września 2011r. odbyły się w Gimnazjum w Wyszkach młodzieżowe wybory parlamentarne w ramach ogólnopolskiej akcji: "Młodzi Głosują". Frekwencja wyborcza w naszej szkole wyniosła 70,24%.  Projekt miał charakter wyłącznie edukacyjny i nie wspierał żadnej partii politycznej.

- 20 października 2011r. odbyły się wybory uzupełniające do Rady w związku z odejściem radnych z klas trzecich gimnazjum. Kandydowało dziewięciu uczniów z klas pierwszych gimnazjum. Wybrano pięciu uczniów. Kandydaci przygotowali plakaty wyborcze oraz reklamowali się w szkolnym radiowęźle.
- 15 listopada podczas Święta Szkoły radne: Magdalena Pierzchało i Martyna Topczewska złożyły na ręce Pana Dyrektora Zespołu Szkół w Wyszkach Jana Falkowskiego prezent dla szkoły. Był to monitor do komputera. Środki finansowe pozyskano od sponsora.
- 24 listopada 2011r. odbyła się VI Sesja Rady w Urzędzie Gminy Wyszki. Nowi radni złożyli ślubowanie. Wybrano też w demokratycznych wyborach Przewodniczącą Rady- Martynę Topczewską z kl. IIIB, Wiceprzewodniczącymi zostały wybrane Diana Rudczuk IIIA i Edyta Chomicka IIIA.
- 27 grudnia 2011r. chętni radni w strojach kolędników, udali się do mieszkańców Topczewa, aby podtrzymać tradycję kolędowania. Zebrano 456 zł.
- stan konta Rady na dzień 05.01.2012r. wynosi 1256 zł (pieniądze znajdują się na koncie Banku Spółdzielczego w Brańsku, Oddział w Wyszkach).
- 8 stycznia 2012r. wszyscy radni wzięli udział w kwestowaniu na rzecz WOŚP na terenie Gminy Wyszki. Zaprezentowali też przedstawienie "Randka w Ciemno" (chętnym mieszkańcom Topczewa i okolic).
- na bieżąco uzupełniana jest kronika, aktualizowane gazetki ścienne i redagowany "Głos Młodych".

WNIOSKI DO PRACY
- zorganizowanie Gminnego Konkursu Plastycznego na logo MRG Wyszki
- zorganizowanie III Szkolnego Konkursu o Samorządzie Terytorialnym i Gminie Wyszki
- aktualizacja informacji o działaniach Rady na stronie internetowej szkoły
- prowadzenie kroniki
- sprawy bieżące

SKŁAD RADY MŁODZIEŻOWEJ IV KADENCJI

Przewodnicząca- Martyna Topczewska.
Wiceprzewodniczące- Edyta Chomicka i Diana Rudczuk.
Skarbnik- Dominika Falkowska.
Sekretarz-  Magdalena Pierzchało.