Dzisiaj jest: 24 Lutego 2018    |    Imieniny obchodzą: Maciej, Bogusz, Modest

Konkursy i wystawki

Maria Kownacka – ta od Plastusia

kownackaW 2017 roku przypada 35 rocznica śmierci Marii Kownackiej, która jest matką chrzestną dziecięcej wyobraźni wielu pokoleń. Któż bowiem nie czytał Plastusiowego pamiętnika, Rogasia z Doliny Roztoki albo Kajtkowych przygód?
Z tej okazji w szkolnej bibliotece przygotowano gazetkę poświęconą pisarce „Aby mieć zawsze uśmiech i serce dla dzieci” oraz wystawkę jej najbardziej znanych książek.

Czytaj więcej: Maria Kownacka – ta od Plastusia

Międzyklasowy Konkurs na Gazetkę Promującą Czytanie 2017

gazetkiKonkurs dotyczył wykonania gazetki  ściennej promującej czytanie. Uczniowie poszczególnych klas,  pod nadzorem wychowawców, wykonali  w swoich salach lekcyjnych bardzo ciekawe i pomysłowe gazetki. Cieszymy się, że konkurs spotkał się z tak życzliwym przyjęciem ze strony uczniów i wychowawców.

Czytaj więcej: Międzyklasowy Konkurs na Gazetkę Promującą Czytanie 2017

Rok Św. Jana Pawła II w bibliotece

rok jp2

Konkurs "Zaczarowana zagroda" rozstrzygnięty!

zaczarowana zagrodaDnia 20 lutego 2015r. dokonano rozstrzygnięcia konkursu, który miał na celu m.in. promowanie twórczości dzieci oraz zachęcanie do korzystania ze zbiorów biblioteki szkolnej. Zadaniem uczniów klas I-III szkoły podstawowej było przedstawienie w formie plastycznej ilustracji do książki „Zaczarowana zagroda”. 

Czytaj więcej: Konkurs "Zaczarowana zagroda" rozstrzygnięty!

Konkurs biblioteczny rozstrzygnięty!

26 marca 2014 roku został rozstrzygnięty konkurs plastyczny „Moje fascynacje książkami Kornela Makuszyńskiego”. Dzieci z klas I-III oraz IV-VI dosłownie zasypały bibliotekę pięknymi pracami przedstawiającymi kolorowe postacie z książek K. Makuszyńskiego. Po długich obradach zdecydowaliśmy się nagrodzić młodych artystów w dwóch kategoriach wiekowych.

Czytaj więcej: Konkurs biblioteczny rozstrzygnięty!

Dary naszych czytelników

   

2014 Rokiem Czytelnictwa

Konkurs na ilustrację bajki H. Bechlerowej "Zajączek z rozbitego lusterka" rozstrzygnięty!

W grudniu 2013r. rozstrzygnięty został konkurs plastyczno-czytelniczy na ilustrację do bajki „Zajączek z rozbitego lusterka”. Celem konkursu była popularyzacja twórczości Heleny Bechlerowej, zachęcenie do czytania oraz rozwijanie wyobraźni twórczej i zdolności plastycznych dzieci. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, wpłynęło 28 prac z klas I - III. Komisja konkursowa miała bardzo trudny wybór, ponieważ wszystkie prace były bardzo ciekawe i wykonane z wielkim zaangażowaniem. Po długiej naradzie udało się wyłonić zwycięzców:
I miejsce – Aleksandra Łuczaj, kl. II

II miejsce – Paulina Baranowska, kl. III

III miejsce – Kacper Łuczaj, kl. I

Zwycięzcy zostali nagrodzeni dyplomem, książką oraz nagrodami rzeczowymi, a wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplom i słodka niespodziankę podczas apelu szkolnego.

Wszystkim laureatom oraz uczestnikom serdecznie gratulujemy. Na kolejny konkurs organizowany w bibliotece zapraszamy już wkrótce!

 

 

 

 

   
© Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach