Dzisiaj jest: 20 Kwietnia 2019    |    Imieniny obchodzą: Agnieszka, Teodor, Czesław

Konkursy i wystawki

Dzień Kobiet w bibliotece

8 marca 110

8 marca 2019 roku w bibliotece pojawiła się gazetka z fotografiami sławnych  pisarek p.h.: "Autorki naszych książek". Uczniowie przez cały dzień mieli okazję przyglądać się tym zdjęciom i korzystając z zamieszczonych pod nimi wskazówek odgadnąć tożsamość tych pań. 11 marca konkurs został rozstrzygnięty i wyłoniono zwycięzców.  

Nagrody wylosowali :

  • - Marcin Topczewski, kl. Vb
  • - Wiktoria Olszańska, kl. VI
  • - Małgorzata Falkowska, kl. VI
  • - Natalia Warpechowska, kl. VII
  • - Kacper Kamiński, kl. VII
  • - Karolina Górska, kl. VIII

 

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie.

  • n-l bibliotekarz
  •                         Agnieszka Twarowska

GALERIA

Szczęśliwy świat Muminków

   Tove Jansson, fińska autorka stworzyła popularny na całym świecie cykl powieści o inteligentnych i zabawnych trollach - Muminkach. Sama też wykonała ilustracje do swoich książek. Książki przyniosły jej popularność niemal na całym świecie, zostały bowiem przetłumaczone na ponad 30 języków.

   Więc wejdźcie do Doliny Muminków – ale koniecznie przez papierową bramę ułożoną z książek.... Zapraszam do biblioteki!

 

„Cukierku, ty łobuzie”- konkurs czytelniczy rozstrzygnięty!

DSCF560028 lutego 2018r. uczniowie klasy II przystąpili do pisania testu ze znajomości książki Waldemara Cichonia „Cukierku, ty łobuzie”. Miło nam zakomunikować, że poziom wiedzy uczniów był bardzo wysoki, a wyniki przedstawiają się następująco:

 

 

Czytaj więcej: „Cukierku, ty łobuzie”- konkurs czytelniczy rozstrzygnięty!

„Afryka Kazika”- konkurs czytelniczy rozstrzygnięty!

DSCF5602W poniedziałek 12 marca 2018 r. poznaliśmy laureatów konkursu czytelniczego „Afryka Kazika”. Uczniowie klasy III musieli wykazać się znajomością treści książki Ł. Wierzbickiego „Afryka Kazika”, w której autor opowiada nam o przygodach Andrzeja Nowaka, który przemierzył Afrykę na rowerze. Podczas swej pięcioletniej wyprawy przeżył wiele przygód: polował na słonia z Pigmejami, stanął oko w oko z królewskim lwem, spędził Wigilię wśród pawianów i surykatek, zaprzyjaźnił się z ludożercą, uratował małego geparda…Tych kilka przykładów wystarczyło by zaintrygować małych poszukiwaczy przygód do przeczytania książki. Wyniki testu przedstawiają się następująco:

 

Czytaj więcej: „Afryka Kazika”- konkurs czytelniczy rozstrzygnięty!

Maria Kownacka – ta od Plastusia

kownackaW 2017 roku przypada 35 rocznica śmierci Marii Kownackiej, która jest matką chrzestną dziecięcej wyobraźni wielu pokoleń. Któż bowiem nie czytał Plastusiowego pamiętnika, Rogasia z Doliny Roztoki albo Kajtkowych przygód?
Z tej okazji w szkolnej bibliotece przygotowano gazetkę poświęconą pisarce „Aby mieć zawsze uśmiech i serce dla dzieci” oraz wystawkę jej najbardziej znanych książek.

Czytaj więcej: Maria Kownacka – ta od Plastusia

Międzyklasowy Konkurs na Gazetkę Promującą Czytanie 2017

gazetkiKonkurs dotyczył wykonania gazetki  ściennej promującej czytanie. Uczniowie poszczególnych klas,  pod nadzorem wychowawców, wykonali  w swoich salach lekcyjnych bardzo ciekawe i pomysłowe gazetki. Cieszymy się, że konkurs spotkał się z tak życzliwym przyjęciem ze strony uczniów i wychowawców.

Czytaj więcej: Międzyklasowy Konkurs na Gazetkę Promującą Czytanie 2017

Rok Św. Jana Pawła II w bibliotece

rok jp2

Konkurs "Zaczarowana zagroda" rozstrzygnięty!

zaczarowana zagrodaDnia 20 lutego 2015r. dokonano rozstrzygnięcia konkursu, który miał na celu m.in. promowanie twórczości dzieci oraz zachęcanie do korzystania ze zbiorów biblioteki szkolnej. Zadaniem uczniów klas I-III szkoły podstawowej było przedstawienie w formie plastycznej ilustracji do książki „Zaczarowana zagroda”. 

Czytaj więcej: Konkurs "Zaczarowana zagroda" rozstrzygnięty!

   
© Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach