Dzisiaj jest: 22 Czerwca 2018    |    Imieniny obchodzą: Paulina, Jan, Tomasz

Jesteśmy Mistrzami Ortografii

konkurs ortografii„Polska ortografia jest o wiele łatwiejsza od ortografii angielskiej, francuskiej czy  niemieckiej. W historycznych zasadach niczego nie można zmieniać….”
[prof. Jan Miodek]

Zapewne nie wszyscy zgadzamy się z prof. Janem Miodkiem w kwestii łatwości naszej polskiej ortografii. Jednak mam nadzieję, że ci, co się zgadzają z sentencją profesora, należą do większości. Uczenie się zasad ortografii samo w sobie  nie jest najciekawszym zajęciem dla młodych ludzi, ale ogromne korzyści w tej dziedzinie przynosi czytanie książek.

Tę zależność potwierdzili swoimi umiejętnościami uczniowie kl. IIIA i IIIB naszej szkoły podstawowej, którzy zostali zaproszeni przez Szkołę Podstawową w Zespole Szkół im. Armii Krajowej w Brańsku do udziału w Gminnym Konkursie Ortograficznym.
Po wstępnych eliminacjach klasowych zostały wyłonione trzyosobowe zespoły w składzie:
Kl. IIIA
1. Monika Falkowska
2. Sylwia Kaczor
3. Karol Maksimiuk
Kl. IIIB
1. Marcin Topczewski
2. Adam Wyszkowski
3. Zuzanna Trzeszczkowska
Dn. 9 maja 2017 r. w Szkole w Brańsku odbył się finał konkursu, gdzie I miejsce i tytuł „Mistrz ortografii” zdobyła drużyna z kl. IIIB: Zuzia, Marcin i Adam.
Gratulujemy młodym Mistrzom i ich rodzicom!!!
Drużyna z kl. IIIA również pokazała się z dobrej strony zajmując wysokie IV miejsce (na 11 biorących udział w konkursie).
Gratulujemy!!!
Dziękujemy organizatorom konkursu ze Szkoły w Brańsku za miłą atmosferę, ciekawą część artystyczną, poczęstunek i wspaniałe nagrody.


koordynator konkursu dla szkoły w Wyszkach
Agata Falkowska

   
   
© Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Wyszkach