Dzisiaj jest: 19 Kwietnia 2024    |    Imieniny obchodzą: Adolf, Leon, Tymon

Internetowy Teatr dla dzieci w szkole - Tygrysek Pietrek

Tygrysek Pietrek Dnia 20 kwietnia dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas I-III Szkoły Podstawowej z wielkim zainteresowaniem obejrzeli spektakl teatralny pt. „Tygrysek Pietrek” wykonany przez Teatr Groteska w Krakowie.

Dzieci oglądając spektakl próbowały się dowiedzieć, dlaczego Tygrysek Pietrek stracił paski i czy uda mu się odnaleźć zgubę. Okazało się, że tygrysek ze strachu zgubił swoje paski. Za wszelką cenę chciał pokonać strach. Wyruszył więc na wyprawę w poszukiwaniu odwagi. Niestety wszystkie podejmowane próby kończyły się klęską.

Dopiero ciężka choroba mamy sprawiła, że Pietrek zapomniał o strachu, stał się odważny, samodzielny i odpowiedzialny. Odzyskał swoje paski. Przedstawienie bardzo się podobało i wiele nauczyło. To bardzo uroczy, mądry, zabawny i wzruszający spektakl. Dzieci dowiedziały się, że każdy się boi, a odwaga polega na pokonaniu strachu, a nie na ubraniu się w jej „kostium”. Ograniczenia są w każdym z nas, a cała sztuka polega na ich pokonywaniu.

Na koniec spektaklu dzieci nagrodziły aktorów gromkimi brawami. Po zakończeniu dzieliły się wrażeniami. Zwróciły uwagę na scenerię i na efektowne lalki i maski.

Elżbieta Ułaszonek