Dzisiaj jest: 23 Kwietnia 2024    |    Imieniny obchodzą: Jerzy, Wojciech

Karnawałowy bal maskowy kl. I-III

pierwszakiHistoria masek sięga czasów prehistorycznych. Najsłynniejsze współcześnie są karnawałowe maski weneckie. Tradycja zakładania masek w Wenecji datuje się prawdopodobnie na XIII wiek. Mieszkańcy tego miasta w czasie karnawału chodzili w maskach po ulicach, dzięki temu zacierały się różnice między nimi. Nie poznając siebie nawzajem nie mogli się oceniać i wszyscy byli sobie równi.

W naszej szkole uczniowie klas I-III założyli maski na bal karnawałowy, który zorganizowano dn. 12.02.2015 r. Maski uczniowskie były inspirowane wzorami upodobnionymi do znanych postaci z kreskówek, do osób z kręgu powszechnie znanych bajek lub do wzorów bazujących na wizerunkach zwierząt.

W czasie zabawy uczniowie brali udział w konkursach tanecznych i zręcznościowych. Zwycięzcy konkursów otrzymali nagrody, a pozostali „słodkości” i balony. Aby tradycji stało się zadość - jako że był to „tłusty czwartek” - wszyscy uczestnicy balu zostali obdarowani pączkami.

Dziękuję za pomoc w organizacji balu: dyrekcji szkoły, przewodniczącej Rady Rodziców ze szkoły podstawowej, wychowawcom i nauczycielom klas I-III, a szczególnie uczniom za spontaniczną, radosną i kulturalną zabawę.

Agata Falkowska

Zdjęcia w fotogalerii - link