Dzisiaj jest: 24 Kwietnia 2024    |    Imieniny obchodzą: Aleks, Grzegorz, Aleksander

VI Gminny Koncert Kolęd

kolednicy Muzyka zawsze była i będzie nieodzownym elementem wszelkiego świętowania. Symbolizuje radość i uświetnia wszelakie uroczystości. I tak z uroczystością Narodzenia Pańskiego łączy się śpiew specjalnych pieśni zwanych kolędami.

20 stycznia 2014r. odbył się w naszej szkole kolejny Gminny Koncert Kolęd. To spotkanie miało na celu uzewnętrznienie radości z Bożego Narodzenia, podtrzymywanie tradycji śpiewania kolęd, a także zachęcenie do poszukiwania mało znanych kolęd czy pastorałek.

Na nasze zaproszenie odpowiedziało 17 grup kolędniczych: ze Szkoły Podstawowej im. ks. J. Falkowskiego z Topczewa, ze Szkoły Podstawowej im. Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego, a także z naszej placówki. Na uroczystość przybyli również: pani Ewa Zajkowska Wiceprezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Brańsku, pan Edward Karpiesiuk dyrektor Banku Spółdzielczego w Brańsku oddział Wyszki, pan Tadeusz Wielanowski Sekretarz Urzędu Gminy w Wyszkach, pan   Janusz Wyszyński Przewodniczący Rady Gminy Wyszki, pani Agnieszka Piotrowska Inspektor Oświaty, pani Joanna Tarasiuk przedsiębiorca z Wyszek, opiekunowie z uczestnikami, nauczyciele i uczniowie naszej szkoły.

Na wstępie dyrektor szkoły Jan Falkowski serdecznie powitał przybyłych gości. Następnie przedstawił osoby prowadzące uroczystość: Paulę Tarasiuk z klasy V i Szymona Kalinowskiego z klasy IV, którzy zapowiadali wykonawców.

Uczestnicy zaprezentowali się znakomicie. Każdy występ wywoływał burzę oklasków. Można było posłuchać takich utworów jak: „Pastuszek bosy”, „Przylecieli aniołkowie”, „Lulaj Go Matko”, „Narodził się w stajence” i wiele innych. Wszyscy z ciekawością słuchali kolędników grających na fletach. Jednak największą niespodzianką był występ przedstawicieli Urzędu Gminy w Wyszkach w osobach pana Tadeusza Wielanowskiego i pana Janusza Wyszyńskiego. Piękne i doniosłe głosy zachwyciły publiczność, która wznosiła owacje na stojąco.

Na zakończenie słowa uznania dla wykonawców wyraziła wicedyrektor szkoły pani Marta Warpechowska oraz wiceprezes Banku Spółdzielczego w Brańsku pani Ewa Zajkowska. Wszyscy wykonawcy otrzymali niespodzianki, a szkoły dyplomy. Miłym, karnawałowym akcentem był słodki poczęstunek.

Cieszymy się, że koncert kolęd cieszy się zainteresowaniem, a także wysokim poziomem przygotowania uczestników. Dziękujemy opiekunom grup kolędniczych za wspaniałe przygotowanie uczestników. Dziękujemy również naszym sponsorom: panu Stanisławowi Bachurkowi Prezesowi Zarządu Banku Spółdzielczego w Brańsku, panu Edwardowi Karpiesiukowi dyrektorowi Banku Spółdzielczego w Brańsku oddział w Wyszkach, Urzędowi Gminy Wyszki, państwu Joannie i Marcinowi Tarasiukom z Wyszek.

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie za rok.

Renata Olszańska

Zdjęcia w fotogalerii - zapraszamy