Dzisiaj jest: 18 Kwietnia 2024    |    Imieniny obchodzą: Apoloniusz, Bogusława, Bogusław

Szkolne Rekolekcje Wielkopostne - 12-13.03.2012r.

W poniedziałek i wtorek (12, 13 marca 2012r.) w naszej szkole odbyły się nietypowe lekcje, bo Rekolekcje, a konkretnie Szkolne Rekolekcje Wielkopostne. Prowadził je proboszcz z Łysowa ks. Andrzej Witerski wspierany przez parafialnego rekolekcjonistę, proboszcza z parafii Granne ks. Piotra Klejzerowicza, naszego szkolnego katechetę ks. Grzegorza Ziembowskiego i katechetkę p. Renatę Olszańską. Były to wspaniałe dwa dni tak bardzo inne od wszystkich w roku szkolnym. Nie było ocen, nie było klasówek, testów, nie było tablicy, zbiórek w klasach i dzwonków. Były za to spotkania, rozmowy i… dużo modlitwy.

To były piękne dni, tak różne od innych.

Każdy kto chciał, dzięki ks. Andrzejowi, mógł na chwilę się zatrzymać i wsłuchać się w Boga, a jak podkreślał ks. Andrzej, my tak rzadko Go słuchamy (zwykle to my do Niego mówimy, o coś prosimy, za coś dziękujemy, ale czy słuchamy?).

Była Droga Krzyżowa, bez formułek (których tak nie lubi młodzież), były sakramenty (pokuta, Eucharystia), a to wszystko spięte jakby klamrą, najdoskonalszą ofiarą Boga-Człowieka – Mszą świętą, w obecności naszego patrona bł. Jana Pawła II w relikwiarzu z kroplą Jego Krwi.

Jakże wtedy wszyscy czuliśmy się dobrzy, choć przez tą chwilę, każdy mógł poczuć się kimś szczególnym.

Dziękowaliśmy więc Bogu za to wszystko, za księży (a przecież było ich tylu z posługą dla nas w konfesjonałach i przy ołtarzu), za te piękne chwile, które stały się naszym udziałem. Dziękujemy więc naszemu proboszczowi ks. Andrzejowi Ulaczykowi oraz szczególnie szkolnemu rekolekcjoniście ks. Andrzejowi Witerskiemu, ks Piotrowi, ks. Grzegorzowi, p. Renacie i wszystkim, którzy pomogli w tych rekolekcjach.

Aby zobaczyć, jak było w czasie rekolekcji, zapraszamy do fotogalerii - link