Dzisiaj jest: 19 Kwietnia 2024    |    Imieniny obchodzą: Adolf, Leon, Tymon

IV Gminny Koncert Kolęd - 12.01.2012r.

12 stycznia 2012 roku odbył się w naszej szkole kolejny Gminny Koncert Kolęd.  Te cykliczne spotkania mają na celu podtrzymywanie tradycji śpiewania kolęd i pastorałek, wzbudzenie zainteresowania historią kolęd wśród dzieci i młodzieży, a także zintegrowanie uczniów i nauczycieli ze szkół Gminy Wyszki.

Na początku spotkania dyrektor szkoły Jan Falkowski powitał zebranych gości. Swoją obecnością zaszczycili nas: pani Ewa Zajkowska Wiceprezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Brańsku, pan Edward Karpiesiuk dyrektor Banku Spółdzielczego w Brańsku oddział Wyszki, ks. Andrzej Ulaczyk - proboszcz parafii św. Andrzeja Apostoła, pan Ryszard Perkowski - wójt Gminy Wyszki, pan Andrzej Karpiesiuk - dyrektor Szkoły Podstawowej w Topczewie, pani Beata Kalinowska - Przewodnicząca Rady Rodziców, opiekunowie wraz z uczestnikami, uczniowie oraz rodzice.
 Następnie przedszkolaki zaprezentowały Jasełka, dzięki którym przenieśliśmy się do czasów narodzenia Jezusa. Za wspaniały występ zostali nagrodzeni gromkimi brawami.
W dalszej części występowali wcześniej zgłoszeni wykonawcy. Uczestnicy przygotowali prawdziwą ucztę duchową wybierając znane, jak i mniej znane kolędy czy pastorałki. Można było posłuchać min. takich utworów jak „Aniołkowie”, „Święta, święta”, „Maleńka Miłośc”, „Kiedy zalśni pierwsza gwiazda”, „Mizerna, cicha” itd. Oprócz pięknych śpiewów można było podziwiać ciekawe przebrania nawiązujące do okresu Bożego Narodzenia. Cieszy fakt, że wśród uczestników były przedszkolaki, dzieci szkolne, a także młodzież gimnazjalna.
    Na zakończenie koncertu organizatorzy podziękowali i pogratulowali wykonawcom, jak i opiekunom za wspaniale przygotowane występy. Słowa uznania skierował także pan Wójt, jak również pani wiceprezes Ewa Zajkowska, która przywiozła uczestnikom niespodzianki. Organizatorzy oprócz podziękowań i gratulacji, przygotowali słodkie nagrody wszystkim kolędnikom oraz opiekunom. Miłym, karnawałowym akcentem był słodki poczęstunek.
 Koncert kolęd odbył się we wspaniałej atmosferze i dzięki naszym, niezawodnym sponsorom: pani Zdzisławie Maksimiuk - prezes Banku Spółdzielczego w Brańsku, panu Edwardowi Karpiesiukowi - dyrektorowi Banku Spółdzielczego w Brańsku oddział w Wyszkach, państwu Joannie i Marcinowi Tarasiuk – właścicielom sklepu „Ogród Marcina” z Wyszek.

Za okazane wsparcie serdecznie im dziękujemy.

Mamy nadzieję, że spotkamy się ponownie za rok.

Renata Olszańska
                                                                                       Renata Żukowska

Zapraszamy do fotogalerii (tu kliknij)